AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Şenol Güneş'ten Nihat Özdemir'e: Tüm sorumluluk benim...

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 10 Eyl 2021 - 10:38 / Son Güncelleme : 10 Eyl 2021 - 10:54

A Milli Takım Teknik direktörü Şenol Güneş ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir arasındaki ilk görüşme dün Riva'da gerçekleşti. Güneş'in Özdemir'e söyledikleri de ortaya çıktı. İşte detaylar...

Şenol Güneş'ten Nihat Özdemir'e: Tüm sorumluluk benim...

A Milli Takım'ın Dünya Kupası Elemeleri'nde Hollanda karşısında aldığı 6-1'lik tarihi yenilgi sonrası eleştiri okları teknik direktör Şenol Güneş'e çevrilmişti.

Ay-Yıldızlı kafile çarşamba akşamı İstanbul'a dönerken, Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile TFF Başkanı Nihat Özdemir yaşananları değerlendirmek için dün sabah Riva'da bir araya geldi.

Toplantı 2 saat sürdü ancak 'devam ya da tamam' şeklinde bir açıklama yapılmadı. Riva'da gerçekleşen zirvede Şenol Güneş, yaşanan durum ve gelinen nokta ile ilgili olarak geniş kapsamlı bir değerlendirme yaptı.

Şenol Güneş: Tek sorumlu benim

Sabah Spor'un haberine göre Güneş, Özdemir'e, "Bu işin tek sorumlusu benim. TFF yönetiminin kararlarına saygı duyuyorum" dediği öğrenildi. TFF Başkanı Özdemir, Güneş'i dinlerken sonuçlardan dolayı üzüntüsünü dile getirdi.

Özdemir: 'Sonuçların böyle olmaması gerekiyordu'

Özdemir'in, "Sonuçların böyle olmaması gerekiyordu. Çok iyi bir takımız" ifadelerini kullandığı kaydedildi. Özdemir, TFF yönetiminin dün Kulüpler Birliği'nin yayın ihalesi komisyonu ile de bir toplantısı olması nedeniyle görüşmeden ayrılmak zorunda kalırken, "Daha rahat bir zamanda, tekrar oturup konuşalım" diyerek hocayla vedalaştı.

Gönderilirse tazminatı 15 milyon TL

İki taraf bugün yeniden bir araya gelecek ve konuyu netleştirecek. Eğer Şenol Güneş, Milli Takım'dan gönderilirse tazminat tutarı 15 milyon TL...

Yardımcılarıyla toplantı yaptı

TFF Başkanı Nihat Özdemir'le yaptığı görüşmenin ardından Riva'dan ayrılıp TFF'nin Levent'teki binasına gitti. Hoca burada yardımcılarıyla bir araya gelirken, toplantı hakkında onları bilgilendirdiği öğrenildi.

Güneş evine gitmedi Riva'da kaldı

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Hollanda dönüşü havalimanından direkt olarak Riva'ya gitti ve geceyi burada geçirdi.

İstanbul'a inişte bir hayli üzgün olan tecrübeli teknik adamın dün sabah TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yapacağı toplantı nedeniyle Riva'da kalmayı tercih ettiği öğrenildi.

Haziran 2022'de sözleşmesi sona erecek olan Güneş, yılda 3.2 milyon Euro (32 milyon TL) kazanıyor.