Fethiye'de Serbest Güreş 1. Akdeniz Kupası düzenlendi

Akın Ungan
09.01.2023 - 00:59 | Son Güncellenme: 09.01.2023 - 01:04

Son dakika güreş haberleri | Muğla'nın Fethiye ilçesinde Serbest Güreş 1. Akdeniz Kupası düzenlendi. Turnuvada 205 sporcu mücadele etti. İşte detaylar.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Serbest Güreş 1. Akdeniz Kupası gerçekleştirildi. Düzenlenen organizasyonda 205 güreşçi mindere çıkarak, mücadele etti.

11-13 yaş aralığındaki sporcular katıldı

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce Fethiye Spor Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Ege ve Akdeniz Bölgesi'nden katılım sağlandı. 11-13 yaş aralığındaki sporcular turnuvada yer aldı.

Süleyman Atlı takip etti

Farklı kilolarda mücadele eden 205 güreşçi, dereceye girmek için ter döktü. Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi milli güreşçi Süleyman Atlı da organizasyonu takip edip sporculara destek verdi.

İlgini Çekebilir
Güreşe hayatını adadı, ölümünün 62. yılında anıldı
Habere Git

Süleyman Atlı, basın mensuplarına, Fethiye'de uzun süre sonra bir güreş turnuvası gerçekleştirildiğini, güreşin değer kazandığını görmenin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit'ten açıklama

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ise sporcuların bu tür organizasyonlarla kendilerini daha iyi geliştireceklerini kaydetti.

İlgini Çekebilir
Güreş Federasyonu'ndan iddialara sert yanıt: "Haberler asılsız!"
Habere Git

Yiğit, amaçlarının Süleyman Atlı gibi Avrupa şampiyonları yetiştirmek olduğunu vurguladı. Yiğit ve Atlı, daha sonra basın mensuplarının karşısına geçerek, kameralara poz verdi.

Senin için hazırladığımız haberler