Serbest Güreş Milli Takımı, Yeni Sezona Hazırlanıyor

Akın Ungan
29.01.2023 - 18:15 | Son Güncellenme: 29.01.2023 - 18:35

Güreş haberlerli | Serbest Güreş Milli Takımı, yeni sezon hazırlıkları için Niğde'de kamp yapıyor. Teknik direktör Metin Topaktaş açıklama yaptı. İşte detaylar.

Serbest Güreş Milli Takımı yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Ay-Yıldızlılar, Niğde'nin Çamardı ilçesindeki Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi'nde hazırlık kampı yapıyor. Serbest Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Metin Topaktaş açıklamalarda bulundu.

Metin Topaktaş, 2023 yılının ilk hazırlık kampını gerçekleştirdiklerini söyledi. Kampta, ilk etapta 1-5 Şubat'ta Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'te düzenlenecek ranking turnuvasına hazırlandıklarını belirten Topaktaş, 15-23 Nisan'da da yine Zagreb'te Büyükler Avrupa Şampiyonası'nın düzenleneceğini anlattı.

"Eksiklerimiz var"

Eksiklerden bahseden Topaktaş, "Hazırlıklarımız şu anda iyi gidiyor. Eksiklerimiz var. Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül şu anda kampta değil ama çok iyi hazırlanıyor. Ufak bir sakatlığı vardı, şu anda iyi. Herhangi bir şey yok, çok çok iyi durumda. Yaşar Doğu da inşallah ilk mindere çıkacak, onu heyecanla bekliyoruz" dedi.

"İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz"

Sözlerine devam eden Toprakbaş, "Burada şu anda Soner Demirtaş, Süleyman Atlı gibi Avrupa, dünya ve olimpiyat madalyalı güreşçilerimiz var. Onların yanında küçükler ve yıldız milli takımının sporcuları var. İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz" şeklinde konuştu.

"Geçen yıl 12 madalyayla kapattık"

Deneyimli çalıştırıcı, "Geçen yıl Avrupa ve dünya şampiyonlarını 12 madalyayla kapattık. Bu sene de inşallah onu geçmeye çalışıyoruz. Niğde Demirkazık kampı uğurlu geliyor" ifadelerini kullandı.

Atlı: "Motive şekilde sezona girdik"

Milli güreşçi Süleyman Atlı da kampta Türkiye şampiyonasına ve ranking turnuvalarına hazırlandıklarını söyledi. Atlı, "Daha sonra Avrupa ve dünya şampiyonası gibi önemli turnuvalarımız var. Hazırlıklarımız güzel gidiyor. Takım arkadaşlarımla motive bir şekilde sezona girdik" açıklamasını yaptı.

"Önemli olan dünya şampiyonası"

Atlı, "Önemli olan dünya şampiyonası çünkü bu dünya şampiyonası, diğerlerinden biraz daha farklı. Dünya şampiyonasında ilk altıya giren sporcu olimpiyat vizesi almış olacak" diye konuştu.

"Hedefim, bu yıl dünya şampiyonu olup olimpiyatlara katılmak"

Sözlerine devam eden Atlı şunları kaydetti: "Bundan dolayı bu yılki dünya şampiyonası bizim için çok önem arz ediyor. Öncelikli ve en büyük hedefim, bu yıl dünya şampiyonu olup olimpiyatlara katılmak"

Demirtaş: "Hedefim şampiyon olmak"

Milli sporcu Soner Demirtaş ise takım arkadaşlarının moral ve motivasyonunun çok güzel olduğuna işaret etti. Demirtaş, "Kişisel olarak hedefim tabii ki diğer sporcular gibi şampiyon olmak. Bir şampiyonluğum var, iki şampiyonluğum var ama üçüncü, dördüncü, beşinciyi istiyorum. Beş tane olsa sporcu, altıncıyı istiyor, 10 tane olsa on beşinciyi istiyor. Çünkü emek veriyorsunuz" dedi.

Demirtaş, "Bu sporu yaptığınız sürece her zaman çıtayı yüksek tutmak zorundasınız. Çünkü ağır bir spor. Güzel madalyalar alıp kariyerimi yavaş yavaş sonlandırmak istiyorum, yaş 32 oldu. Güreş çok zorlaşıyor ama biz de kolay değiliz. Biz Türk'üz. Her zaman savaşmayı, mücadele etmeyi biliriz. Katıldığımız Avrupa Şampiyonası olsun, dünya şampiyonası olsun, olimpiyat olsun en üstte olmak istiyoruz ve bunun için de elimizden gelenin her şeyin en iyisini yapacağız" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler