• Diğerleri

Serdar Tatlı'dan canlı yayında flaş açıklama: "Ali Palabıyık bu sezon bir daha..."

15 Nisan 2019 22:11- Son Güncelleme - 15 Nisan 2019 19:13

Eski hakem Serdar Tatlı, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Ali Palabıyık'ın derbideki performansını değerlendirdi. Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Serdar Tatlı'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

 

"Bu bir atama kararıdır"

Maç öncesinde çok polemik yaratmamak için, 'Bu maça hazır değil' demiştim. İlk yarıda Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi yönetti ve performansı iyi değildi. UEFA Başkanı Ali Palabıyık'a çok büyük fırsatlar verdi. O imkanları değerlendiremedi. Ali Palabıyık'ın bu maça atanması riskliydi. Maç içerisindeki yönetim tarzı da maç öncesi düşüncelerimizle paralel oldu. Bu bir atama hatasıydı. Mustafa Çulcu'nun bu atama ile ilgili nasıl bir karar aldığını, hangi kriterleri göz önünde bulundurduğunu anlamıyorum. Cüneyt Çakır varken Ali Palabıyık neden yönetmedi?

 

"Bu sezon bir daha maç yönetemez"

"Bu sezon bir daha maç yönetemez"

Ali Palabıyık'ın bu maçtaki puanı 50'nin altında. 10 üzerinden olursa 5. Bu çok kötü anlamına geliyor. Ali Palabıyık'ın dengelemeye çalışması... Bunlar seyirci, oyuncu ve atmosfer baskısı altında istemeden verdiği dengeleme kararları. Buna halk arasında eyyam deniyor. Ali Palabıyık'ın bundan sonraki haftalarda maç yönetme olasılığını çok düşük görüyorum.

Arsenal - Crystal Palace (2-3) - Maç Özeti - Premier League 2018/19