Şeref Nasır: "Çebi, Orman konusunda haklı çünkü..."

25 Ocak 2020 21:47- Son Güncelleme - 25 Ocak 2020 18:58
Google news abonelik

Beşiktaş'ın Eski Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, siyah-beyazlıların gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Nasır, "Fikret Orman laf ebeliği yaparak camiayı yanılttı. Ahmet Nur Çebi'nin yaklaşımını doğru buluyorum. Bir başkana dava açılmaz diye bir şey yok. Amaç Beşiktaş'ın menfaatleri olmalı" ifadelerini kullandı.

Şeref Nasır: "Fikret Orman bizleri yanılttı"

Fikret Orman'ın televizyon programındaki açıklamaları tamamen Ahmet Nur Çebi'nin kendisine açacağı davayla ilgiliydi. Zaten başka bir gündemi yok. Ahmet Nur Çebi, ibra olayıyla ilgili dava açtığında 305 milyon Beşiktaş'ın kasasına girecekti. Devamında ağır cezalar getiriyordu. Geriye dönük davalar da gündeme gelecekti. Tutarlı bir açıklaması yok sayın Fikret Orman'ın. Fikret Orman sadece laf ebeliği yaparak bizleri yanılttı. İkaz edildi. Ama ikaz edenlere yapılanlar ortada.

Şeref Nasır: "Beşiktaş tarihinin en kötü başkanı"

İlk Divan Başkanı olarak cezayı ben aldım. Yıllar önce ikaz ettim, beni Disiplin'e sevk ettiler. Sonrasında Yalçın Karadeniz Divan Başkanı iken önümü göremiyorum, Beşiktaş'ın önünü göremiyorum demişti. Denetleme Kurulu şikayet etmişti. Danışıklı dövüş. Disiplin zaten önüne ne gelirse tamam diyor. Beşiktaş tarihinde en kötü dönem Fikret Orman döneminde yaşanmıştır. 

"Başkana dava açılmaz diye bir şey yok"

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ın başkanı olduğunda göre kulübün haklarını savunmak zorunda. Bundan sonraki yol haritası dava açmak tabi ki. Başkana dava açılmaz diye bir şey yok. Verdiği zararlar çok ağır. Anonim Şirket'in kuralları ve zararlar da belli.

Şeref Nasır: "Abdullah Avcı'nın istifa etmesi daha hoş olurdu"

Abdullah Avcı'nın kendisinin ayrılması daha hoş olurdu.  Bu tarz anlaşmaları ilerleyen dönemlerde Beşiktaş camiasının önüne koyacaklar. Avcı, "Kulüp bulana kadar hak ettiğimi alırım" diyor. Bu yönde bir anlaşma yapıdığını biliyorum.

Şeref Nasır: "Bence Samet Aybaba göreve gelmeli"

Sergen Yalçın'ın şu dönemde göreve geleceğine inanmıyorum. Değerli bir isim. Bir kısım taraftar kesinlikle Sergen Yalçın'ı istiyor. Bence Samet Aybaba göreve gelmeli. Altyapıya gerçekten önem veren biri teknik adam. Para harcama lüksü yok Beşiktaş'ın.

Camiaya mesajı...

Beşiktaş'ın arkasında durmak gerekiyor. Camianın gerçekten birlik olması lazım. Taraftarın, camianın desteğiyle bu sıkıntılar aşılacaktır. Çünkü büyük bir camiayız. Beşiktaş kritik bir dönemden geçiyor. Taraftarlar tribünleri doldurmalı ve desteğini esirgememeli.

HABER / RÖPORTAJ: Emrah KARALİNÇ