AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mehmet Demirkol: "Sergen Yalçın, Fatih Terim gibi değil! Bunalım ve buhran..."

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 24 Kas 2021 - 07:56 / Son Güncelleme : 24 Kas 2021 - 07:59

Yorumcu Mehmet Demirkol Socrates You Tube kanalında Beşiktaş'ın 2-0 kaybettiği Alanyaspor karşılaşmasını değerlendirdi.

"Sergen Yalçın liderliği sürdürebilecek mi?"

Sergen Yalçın'ın geçen sezon Beşiktaş'ı bir arada tutan maya olduğunu  söyleyen Demirkol, "Kendi kişiliğinden çok dışında inanılmaz bir liderlik gösterdi. Oyuncuların performansını maksimize etti. İnanılmaz bir iş yaptı. En önemli soru kariyeri boyunca bu liderlik sürdürülebilir mi?" dedi.

"İsmi Sergen Yalçın olmasa yollanabilirdi"

Şu an için Sergen Yalçın'ın pek iyi gitmediğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti: "Sporting maçında 'Şanssızlık' dedi. Üç aynı golü yiyip şanssızlık olur mu? Şimdi '1- Sorunun ne olduğunu bilmiyorum 2 -)Ben bu sorumluluğu almam' diyor. Hayatımda duyduğum en enteresan açıklamalardan biri. Lider Sergen Yalçın portresine hiç oturmuyor. Büyük defo. Sergen Yalçın değil başka bir teknik direktör olsa o an yollanabilirdi. Bütün kadroya 'Bunlar yapamıyor. Benimle alakası yok' diyor."

"Sergen Yalçın, Fatih Terim gibi değil"

Demirkol, Sergen Yalçın'ın çok güçlü bir figür olduğunu ancak durumunun Fatih Terim gibi olmadığını vurgulayarak "Fatih Terim 'Ben düzelteceğim' diyor. Sergen Yalçın ise 'Toparlayamayacağım' mesajı veriyor. Bu seneki söyledikleri aksettirdikleri çok yanlış. Oyundan bağımsız çok ciddi bir bunalım ve buhran bu" diye konuştu.

"Beşiktaş'ın orta sahası kolay geçiliyor"

Miralem Pjanic'in gelişinin Beşiktaş'ın oyununu tamamen değiştirdiğini vurgulayan Demirkol, şunları söyledi: "Beşiktaş orta sahada çok iyi  paslaşıyor ama dinamizmi düştü. Elini kolunu sallayan Beşiktaş orta sahasını geçiyor. Josef de Souza oynuyor mu oynamıyor mu? Anlamıyorum bazen. Geçen senenin 1 numaralı oyuncusu. Oradaki denge tamamen bozuldu. Orta sahadaki defansif güçsüzlük savunmaya aksediyor. Gol atarsan direnir takım. Beşiktaş'ın sorunu gol atamaması. En kötüsü Sergen Yalçın'ın sorunun ne olduğunu anlamaması."

"Sergen Hoca bir şeyleri değiştirmeli"

"Kadrolara baktığın zaman Trabzonspor'a kim yetişebilir dersen Beşiktaş derim" diyen yorumcu, Beşiktaş'ın sorunla ilgili bir tetkik yapmasını eksiklik olarak gösterdi. Demirkol, "Pjanic'e top çıkartma. Onu öne gönder. Josef de Souza'yı geri çek. Sergen Hoca'nın bir şeyleri değiştirmesi lazım. Ghezzal'de düşüş var" diye konuştu.

"Yönetim, Sergen Hoca'ya hesap sorabilir"

Yorumcu, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde kalan iki maçtan 6 puan çıkarması halinde Pjanic ve Batshuayi'nin maaşlarını çıkaracağını belirtti. Demirkol, "Yönetim Sergen Hoca'ya bunları aldık sen 0 puan çıkardın diye hesap sorabilir" dedi.