Sergen Yalçın: "Başkanla aramızda bir fikir ayrılığı yok"

6 Temmuz 2020 22:03- Son Güncelleme - 6 Temmuz 2020 23:03
Google news abonelik

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Kayserispor'a deplasmanda 3-1 kaybettikleri maç sonrası açıklamalarda bulundu.

"Üzgünüz ve Kayserispor'u tebrik ediyoruz"

Yalçın 3-1 kaybettikleri karşılaşma sonrası, "Genç oyuncularımızın yaptığı hatalar var ancak hata yapa yapa futbolcu olmayı öğrenecekler. Çok enteresan zamanda geldi hatalar. Ön tarafta çok risk aldık ve kontra fırsatı verdik. Üzgünüz ve Kayserispor'u tebrik ediyoruz. Oyunu ilk yarıda çok rahat bir şekilde btirebilirdik. Basit hatalardan golleri yiyince maçı çevirmek kolay olmuyor. Bazı oyunculardan beklediğimiz performansları alamayınca skor alamıyoruz. Zor şartlarda oynuyoruz. Herkesi kullanma şansımız olmuyor. Böyle maçlar olacak. Önümüzdeki maçlara bakacağız" dedi. 

"Başkanla aramızda bir fikir ayrılığı yok"

Başkan Ahmet Nur Çebi ile fikir ayrılı yaşadığı iddialarına da değinen Yalçın, "Şu anda bunları konuşmanın zamanı değil. Almak istediğimiz bölgelere almak istediğimiz oyuncularımız var. Şu anda kontratlı oyuncularımız da var. Basında başkanla aramızda fikir ayrılığı olduğu konuşuldu. Özellikle Denizlispor maçından sonra böyle haberler çıktı ancak böyle bir şey yok. 4 maçın ardından başkanımızla oturup planlama yapacağız. Başkanla aramızda bir fikir ayrılığı yok. Sadece bir söyleyiş farklılığımız var. İfade ediş şeklimiz farklı. Bazen anlaşılır olmuyor ancak başkanla aynı fikirdeyiz. İyi bir yapılandırma yapmalıyız" ifadelerini kullandı. 

Sergen Yalçın basın toplantısında neler dedi?

Sergen Yalçın basın toplantısında neler dedi?

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın basın tolantısında ise koştukları ve çok mücadele ettikleri için Kayseri ekibini tebrik etti.

Oyuna iyi başladıklarını ve ilk yarında kontrolün tamamen kendilerine olduğunu belirten Yalçın, çok net 3-4 tane pozisyonları olduğunu, onları skora çevirebilmeleri halinde ilk yarıda oyunu bitirme fırsatları olduğunu ifade etti

Fırsatları çok basit bir şekilde harcadıklarını kaydeden Yalçın, genç oyuncuların yaptığı hatalara da değinerek şunları söyledi: "İkinci yarıda genç oyuncularımızın yaptığı hatalar var. Özellikle yediğimiz 2 golde iki oyuncumuzun da hatası var ama olacak bu hatalar. Onların önüne geçemeyiz. Onlar da böyle öğrencekler, hata yapmamayı. Zaman zaman genç oyuncular da bu tür hatalar olabiliyor, bunlar çok doğal şeyler. Bunu olgunlukla karşılamamız gerekiyor. O dakikalardan sonra oyunu çevirmek tabi kolay değil. 2-1 geriye düştükten sonra takımın moral ve motivasyonu da çok aşağıya düştü. Yaptığımız hamleler ile oyunu iyice riste ettik, yani savunma anlayışımızı kaybettik. Neticesinde kontra ataktan bir gol daha yedik. Bizim için iyi bir gece olmadı. Öncelikle üzgünüz onu söyleyeyim ama önümüzde kalan 4 hafta var. Bugün kazanabilseydik sıralamada iyi bir pozisyon alabilirdik. Yani bir basamak daha yukarı çıkacaktık ama maalesef kısmet olmadı. Önümüzdeki maçlarda bunu telafi etmeye çalışacağız"

Futbolda yapılan hataların cezalarının hemen kesildiğini kaydeden Yalçın, "Biz de bugün bu cezaları gördük, yediğimiz ilk 2 golde. Yapacak bir şey yok. Bu hatalar, bu oyun içerisinde oluyor maalesef. Umarım bundan sonra böyle basit hatalar yapmayız. Kayseri kalecisi oyunun özellikle ilk yarısında yaklaşık 3-4 tane çok net pozisyon kurtardı. Onu da tebrik etmek lazım. İyi bir oyun oynadı bu akşam. Kayseri takım da iyi mücadele etti, çok koştular. Onları da tebrik etmek lazım. Biz yolumuza bakacağız" diye konuştu.

 

LeBron James - Ters Değirmen Smaçları | NBA 2015/16 - 2019/20