AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Sergen Yalçın, Terimist tarzı devam ettirmek istiyor"

İlk Yayınlanma : 01 May 2021 - 12:44 / Son Güncelleme : 01 May 2021 - 12:48

Socrates Youtube kanalında Karşı Karşıya programında ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Sergen Yalçın hakkında, "Terimist tarzı devam ettirmek istiyor" dedi. İşte Demirkol'un değerlendirmeleri...

"Sergen Yalçın, Terimist tarzı devam ettirmek istiyor"

AJANSSPOR - HABER

Yorumcu Mehmet Demirkol Socrates Dergi'nin Youtube kanalında Beşiktaş’ın Çaykur Rizespor maçında galibiyetini ve teknik direktör Sergen Yalçın sözlerini değerlendirdi.

"Neyin hesabını yapacaklar!"

Sergen Yalçın konuşmalarını eleştiren Mehmet Demirkol, “Sergen Yalçın çok şikayet ediyor ya, ‘Bizim takılmamızı mı bekliyorlar? Böyle bir algı olamaz’ ne yapacaklardı? Takılmasın mı? Fenerbahçe teknik direktörsün, Fenerbahçeli oyuncusun, Galatasaraylı oyuncusun, ‘Beşiktaş bütün maçlarını kazanır o yüzden biz bırakıyor muyuz ligi desin?’ Tabi ki bekleyecek. Sergen Yalçın bunu bilmiyor, olabilir mi? Tabi ki herkes bekleyecek, takılmasını, neyin hesabını yapacaklar ki? Rakibinin takılmasını beklemeden kendi yarışını sürdüremezsin ki. Ben neye itiraz ettiğini çok anlayamadım" dedi

"Şampiyonluğun kendisini değersizleştiriyorsun"

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan'ın açıklamalarında Sergen Yalçın'ın neden itiraz ettiğine anlam veremediğini belirterek şöyle konuştu: "Sergen hoca böyle şeylerden itiraz edecek biri değildir. İki ihtimal var; ya Terimist tarzı devam ettirmek istiyor ama bu tip konularda bu yola girersen ondan daha iyi yola gitmen lazım. Hem başarı hem de açıklama olarak. Bu kadar dar kadro ile bu kadar iyi oynarken bunlara ne gerek var? Çözebilmiş değilim. Konuş tabii ki ama işin güzelliğini anlatmak daha mantıklı değil mi? Çünkü kazandığın şampiyonluğun kendisini değersizleştiriyorsun. Sergen Yalçın sempatik bir adam bu konuda da rol model olarak ortaya çıksa fena mı olur, diyorum. Bu tip ikon isimler orijinal olmalı."

"Favori olmak senin gücünü gösterir"

Sergen Yalçın’ın iyi bir aksiyon yönetmeni olduğunu vurgulayan Mehmet Demirkol, “Beşiktaş’a güçlü bir şekilde şampi diyoruz. Bundan sonrası büyük kaza olur. Çünkü Lig’deki en tahmin edilebilir takım Beşiktaş. Kaza yapsa da, eksikleri olsa da  oynadığı maç öncesi Beşiktaş favori olduğunu dedirtiyor. Önemli olan favori olmaktır. Favori olmak senin gücünü gösterir. Beşiktaş ligin ve çıktığı her maçın favorisi oldu. 10. haftadan beri böyle oldu, müthiş bir iş" diye konuştu.

"Şampiyonlar Ligi'nde bu aksiyon futbolunu oynayamazsın"

Yorumcu, Gökhan Töre'nin santrafor olduğu bi oyunu oynamanın kolay olmadığını söyledi. Demirkol şöyle devam etti: "Sergen Yalçın bir aksiyon yönetmeni ama asla bir dram yönetmeni değil. Çektiği dram filmi şu ana kadar bir şeye benzemedi. Bu oyunun gelişmesi lazım, Şampiyonlar Ligi’nde bu kadar aksiyon futbolunu oynayamazsın, mümkün değil."

"Ghezzal için Alex ile aynı şeyleri söylüyorum"

Demirkol, Rachid Ghezzal'in artan performansı hakkında da konuştu. Oyuncuyu Türkiye'de tutmanın zon olduğunu belirten yorumcu "Ghezzal’ın yaptığı asistlerin bir kısmının asist olmadığını düşünüyorum. Alex için de aynı şeyi söylüyordum. Karambole attığın topta birisi girip vuruyorsa ondan asist olmaz. Ghezzal’ın burada ortaya koyduğu futbol çok takdir edilebilecek bir şey. Hemen Alex ve Hagilere çıkardı, öyle olması için birkaç sezon gitmesi lazım. Şu anda Feghouli’nin bir şampiyonlukta yaptığı kadar katkısı var. Ghezzal’ın Leichester United’de kalacağını zannetmiyorum. Beşiktaş’ın da oyuncuyu tutabileceğini zannetmiyorum ama Şampiyonlar Ligi’nin direkt katılımından gelecek paradan dolayı böyle bir oyuncuyu bırakmak istemeyebilirler. İki kulüp arasında Ghezzal pazarlığında kapı nereden açılacak? Türkiye’de artık 10 milyon Euro’lar hiç kolay işler değil" dedi.

"Hatay avantajını niye versin?"

Beşiktaş’ın maçları erteleme talebi ile ilgili görüşlerini aktaran Demirkol, sözlerini şöyle bitirdi: "TFF Beşiktaş’ın maçlarını erteledikçe maçlar birbirine yaklaşıyor. Hatay maçı ertelenebilirdi. Hepsi aynı gün oynayabilir, bir sakıncası yok. Bu konuda bir itirazım yok Sergen hoca haklıdır. Üç kulübün üç günde bir maç oynama sayılarında çok fark yok ama itiraz edersin, normal. Buna baştan itiraz edersin. 21 kulüp ile lig olmaz diye çıkarsın 5 kulüp itiraz edersin.  Bu iş oldu bittilerle oluyor. Süper Final oynandığı sene baştan kimse itiraz etmedi, Sonra sezon bitince ya olur mu böyle iş dediler, şimdi de anlattıklarında sezonun ortasında bu iş değişti diyorlar, öyle değil, sezonun öncesinde değişti. Sergen hoca haklıdır, Hatay da haklı, niye avantajını versin? Hatay’ın da bir hedefi var, ne kadar yukarı çıkarsa o kadar fazla para alıyorlar. Ben anlayamadım o işi Rize ile Hatay bizden puan almaya çalışıyorlar, ne yapsınlar?"