Yılmaz Vural, Sergen Yalçın üzerinden gönderme yaptı!

25.04.2021 - 16:22 | Son Güncellenme: 25.04.2021 - 16:26

Erzurumspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Gaziantep FK maçı öncesi çarpıcı konuştu. Vural, Sergen Yalçın üzerinden hakemlere gönderme yaptı. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER 

Spor Toto Süper  Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Gaziantep FK maçının öncesinde dikkati çeken açıklamalar yaptı. Vural, hakemler hakkında konuştu ve Sergen Yalçın hatırlatması yaparak serzenişte bulundu.

"Son haftayı rahatsız seyretmeyelim"

Gaziantep FK maçı öncesi yayıncı kuruluşa açıklama yapan Vural, "Maçı kazanacak kadar hazırlandık. Rakibimiz kolay bir rakip değil. Bugün burada kazanarak çıkarsak çok önemli bir iş yapmış oluruz. Hepimiz aynı noktaya geleceğiz. Kendi aramızda maçlar oynayacağız. Ligin sonuna geldiğimizde yeterli puanı alalım. Son haftayı rahatsız seyretmeyelim" dedi. 

"Hakemler 5 maçtır hayati hatalar yaptılar"

Ardından hakemlere seslenen Vural, "Göreve geldiğimizden beri 5 maçta da hakemler hayati hatalar yaptılar. Ben kendimi onların yerine koyuyorum. Geçen hafta da gol iptal olmasaydı? Ben bir takımın düşmesine neden olursam ne olur acaba? Bunu bir düşünürüm. Bu işler kolay değil" ifadelerini kullandı. 

"VAR'a rağmen hata yapılıyorsa acaba mı diyorsun"

Deneyimli teknik adam, Erzurum şehrinin ve futbolseverlerin küme düşme gibi bir travma yaşamasını istemediklerini söylerken, "Kaybedersen adamın dünyası yıkılıyor. Sorumlu olduğumuz bir iş var. Aşağıdaki ligde lig. Orada da top oynanıyor. VAR'a rağmen hata yapılıyorsa bir noktadan sonra acaba diyorsun" açıklamasını yaptı. 

Sergen Yalçın üzerinden gönderme

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın 3-1 kazandıkları Kayserispor maçı sonrası hakemlerle ilgili açıklamaları hatırlatan Vural, "Sergen Yalçın kibar kibar söylemeye çalışıyor. Dinledim. Ben maçtan sonra hakemlere teşekkür ediyorum. Sonra bana adam hakkımızı yedi neden teşekkür ediyorsun diye soruyorar. Ben hiçbirinin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Bakıyorsunuz, ağlayanın, bağıranın işine olaylar gelişiyor. İnsanlığın kaybedildiği yerde her şey dejenere olmuştur. İyi konsantre olduk. Artık maç kazanacak durumdayız. Sonuç lehimize olursa güle oynaya gideriz." diyerek sözlerini tamamladı. 

Sergen Yalçın, Kayserispor maçı sonrası ne dedi?

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Kayserispor maçının ardından, "Bizim maçlarımıza gelen hakemlerin ceplerinde kırmızı kart yok mu? Oyuncu kural gereği ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesi gerekiyorsa nasıl görmez? Dördüncü hakem “İkinci sarı karttan kırmızı kart göster” diyor, hakem kart göstermiyor. Buradaki amaç nedir? Rakip takımın 10 numarası nasıl oyunda kalır? Bunun açıklanması lazım, çok merak ediyoruz. Biz sadece kuralların uygulanmasını istiyoruz. Lehimize bir şey istemiyoruz. Sahada mücadele ederek kazanmak istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı. 

Senin için hazırladığımız haberler