AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Sergen Yalçın ve Balotelli birbirine benziyor"

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 23 Eyl 2021 - 14:51 / Son Güncelleme : 23 Eyl 2021 - 15:20

Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, Kaan Kural ile birlikte Adana Demirspor-Beşiktaş maçını, Balotelli-Sergen Yalçın olayını analiz etti. İşte detaylar...

"Sergen Yalçın ve Balotelli birbirine benziyor"

AJANSSPOR-HABER

Socrates kanalında yorumcu Mehmet Demirkol ve Kaan Kural, 3-3 biten Beşiktaş-Adana Demirspor karşılaşmasında yaşananları değerlendirdi.

"Bu maç futbolcu olsaydı Balotelli olurdu"

Demirkol, "Son gol karışıktı. Nasıl attı, kim attı? Bir sürü gri alanın bir araya geldiği bir son saniye tramvası. Bu maç bir futbolcu olsaydı Balotelli olurdu" diye konuştu.

"Ronaldo, Messi, Balotelli diyebilirdik"

Karşılaşmayı 'çılgın bir maç' olarak yorumlayan Demirkol, şöyle konuştu:

"Balotelli dert edinmiş belli. Keşke kariyerini de dert edinseydi. Hakikaten şu anda Ronaldo, Messi, Balotelli diyor olabilirdik. Vardı böyle bir ihtimal. Ama evinin küvetinde havai fişek patlatıp evini yakınca ve bunun gibi bir sürü hikaye olunca bu maç gibi oldu."

"Hakeme çok şey söylenemez"

Mehmet Demirkol, son dakikada yaşanan pozisyonun faul olduğunu düşündüğünü belirterek, "Hakeme de çok fazla bir şey söylemeyiz. Sergen Hoca'nın 'çok fazla uzattı' iddiaları incelendi. Daha 1 dakika olduğu ortaya çıktı. Ali Palabıyık'a o konuda da bir şey söyleyemeyiz" dedi.

"Pjanic'in kapladığı alan büyük"

Demirkol, Beşiktaş'ın topu çevirme hızının ligdeki en yakın rakibinden en az iki katı olduğunu söyledi. Topu çevirme hızının dümeninde Pjanic ve Ghezzal ortaklığı olduğunu vurgulayan yorumcu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Josef de Sousa onları destekliyor. Pjanic'den beklentim vardı ama beklentimin çok üzerinde bir performans görüyorum. Geçen senenin en iyi oyuncusu Ghezzal'in ona duyduğu saygıyı görüyorsun. Geçen sezonun şampiyon kadrosuna bu kadar alan kaplayan bir oyuncunun girmesi ilginç. Ama oyundan çıktığında o alan kapanmıyor. Beşiktaş'ın Pjanic çıktıktan sonraki düşüşü kabul edilir bir şey değil. Buna bir tamirat lazım."

"Sergen Yalçın ve Balotelli birbirine benziyor"

Gol attıktan sonra ve maç sonu Mario Balotelli'nin yaptıklarını değerlendiren Demirkol, "Yıllar önce Sergen Hoca'nın söylediği 'Beyinsiz' ifadesi Türkiye'de kimseyi rahatsız etmemiştir. Balotelli kendini karikatürize eden bir adam. Sergen Yalçın ve Balotelli bir anlamda birbirlerine bir açıdan benziyor. İkisi de kendi yeteneklerine ihanet etmiş adamlar. Balotelli bunu kabul etmiyor ve kendi kendisiyle kavga ediyor. Sergen Yalçın ise bunun tam tersi bununla barışık" diye konuştu.