"Hepsinden beklenti var"

26 Haziran 2020 22:47- Son Güncelleme - 26 Haziran 2020 22:49
Google news abonelik

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Konyaspor'u 3-0 mağlup ettikleri karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. 

"İlk 15 dakikalık bölümden sonra kontrol bize geçti"

Konyaspor maçındaki oyunu değerlendirmenin gerekli olmadığını ifade eden Sergen Yalçın, "Bugünkü oyunla ilgili çok yorumlanacak bir maç değil. Konyaspor 10 kişi kalınca tamamen oyun oynamak bize kaldı. İlk 15 dakikalık bölümden sonra kontrol bize geçti. Kazandığımız için mutluyuz ama 75 dakika 10 kişi kalan takıma karşı oynanan oyunu çok konuşmaya gerek yok" dedi.

"Bir şey yapmadıktan sonra dışarıda yetenekli olmasının önemi yok"

Öndeki oyuncuların sorumluluk aldığını söyleyen deneyimli teknik adam, "Oyuncular, olan özelliklerini saha yansıtmazlarsa gerçek potansiyellerini yapmazlarsa sorun olur. Herkesin oyunculardan beklentisi var. Diaby, Lens, Nkoudou, Burak, Adem... Hepsinden beklenti var. Bu oyuncular rutin oynarsa maç kazanmak zor. Son iki haftada öndeki oyuncular sorumluluk alıyor. Burak, Diaby, Lens gol atıyor. Bunlar olunca maç kazanmak kolay oluyor. Sahada bir şey yapmadıktan sonra dışarıda yetenekli olmasının önemi yok. Fizik olarak da iyiyiz. Skor daha kolay yakalanabiliyor bu şekilde. Konyaspor için de kolay değil bu kadar uzun süre 10 kişi olmak" şeklinde konuştu.

Sergen Yalçın basın toplantısında neler söyledi?

Sergen Yalçın basın toplantısında neler söyledi?

Süper Lig'in 29. haftasında İttifak Holding Konyaspor'u 3-0 mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, rakiplerinin 15. dakikada 10 kişi kalmasının kendileri adına müsabakayı kolaylaştırdığını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sergen Yalçın, "Zor bir maçtı. Konyaspor, çok zor bir periyottan geçiyor. Skor için memnunuz. Ancak oyunla ilgili çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Yaklaşık 75-80 dakika eksik oynayan bir rakibimiz vardı. Bu durum da bizim adımıza maçın kolay olmasını sağladı. Rahat bir hafta sonu geçireceğiz. Bundan sonraki maçları kazanacağız ve umarım her şey daha iyi olur." ifadelerini kullandı.

"Bu bulaşıcı hastalık her yerde herkese bulaşabilir"

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili oyuncularla görüşme yapmadıklarını söyleyen Sergen Yalçın, "Oyuncularla uyarı konusunda herhangi bir görüşme yapmıyoruz. Oyuncularımız her türlü tedbiri alıyor. Bu bulaşıcı hastalık her yerde herkese bulaşabilir. Oyuncularımızdan bazıları da bu durumdan geçiyor. Geçmiş olsun diyorum. Yapacak bir şey yok. Yolumuza devam edeceğiz. Doktorlarımız gerekli tedbirleri alıyor." şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ta herhangi negatif bir durum olmadığını kaydeden siyah-beyazlı teknik adam, "Negatif durum yok. Oyuncular koşuyor, vücut dilleri iyi. Oynadığımız 3 maçı da kazanabilirdik. Pozisyonlara giren taraf bizdik, üç maçta da kontrol bizdeydi, üçünü de kazanabilirdik. Oyuncularımız yavaş yavaş yeteneklerini sahaya yansıtmaya başladı. Diaby'nin, N'Koudou'nun, Lens'in gol atması, oyuncularımızın daha fazla konsantre olduğunu, daha fazla sorumluluk aldığını ve olayın içine girdiklerini gösteriyor. Kalan 5 haftalık süreçte daha iyi olacak diye düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.