AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sergen Yalçın'dan Alex Teixeira eleştirisi: Memnun olmamız mümkün değil

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 24 Kas 2021 - 23:16 / Son Güncelleme : 24 Kas 2021 - 23:36

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Ajax maçında oyundan çıkarken ıslıklanan Alex Teixeira'dan kendisinin de memnun olmadığını söyledi. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Ajax karşılaşmasının kendileri adına Şampiyonlar Ligi defterini kapattıkları maç olduğunu söyledi. 2-1 kaybettikleri mücadelenimn ardından açıklamalarda bulunan Yalçın, "Bence iyi maç oldu. Takım iyi mücadele etti. Bu kadar sıkıntılı bir süreçte oyuncuların mücadele etmesi iyi" dedi. 

'Biz atamıyoruz onlar atıyor'

1-0'dan sonra kaçırdıkları gollerin kırılma anı olduğunu belirten siyah-beyazlı çalıştırıcı şöyle devam etti: "Oyunu ilk yarıda koparabilirdik ama değerlendiremedik. İyi bir takımla oynuyorsunuz. Kaliteli oyuncuları var, onlar geldiklerinde kaçırmıyorlar. Bizim atamadığımız 2. gol pozisyonları yüzde yüzün üzerindeydi. Bulduğunu atacaksın. Maalesef bu seviyede işler böyle oluyor."

'Şampiyonlar Ligi serüvenimiz iyi olmadı' 

Avrupa'da iyi bir sınav veremediklerini söyleyen Yalçın, "Bizim için iyi bir Şampiyonlar Ligi serüveni olmadı. Futbolda böyle şeyler oluyor. Bu defteri burada kapatıyoruz. Artık lige döneceğiz, Türkiye’ye döneceğiz. Orada ayağa kalkma zamanı diye düşünüyorum. Taraftarlarımıza bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

'Alex Teixeira'dan katkı alamıyoruz'

Sergen Yalçın'ın, Alex Teixeira ile ilgili soruya verdiği yanıt da dikkat çekti. Beşiktaş'ın hocası, "Alex’in genel perfomasından memnun olmamız mümkün değil. Daha farklı beklentilerimiz var katkı yapamadı. Şu ana kadar oyunsal anlamda katkı yapamıyor. Belki Çin’de oyandı, aylardır oynamadı ama onun da toparlanıp yardımcı olması gerekiyor bize. O bölgede verim alamayınca kaleye gitmemiz kolay değil. Belki ikinci devre kendini toparlayabilir diye düşünüyorum" dedi. 

'Bizim maçlarda VAR devreye girmiyor'

Öte yandan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, basın toplantısında TFF ve hakemlere de sert eleştiriler yöneltti. Siyah-beyazlı çalıştırıcı, "Galatasaray maçında aleyhimize verilen penaltı var, Alanyaspor maçında VAR devreye girmiyor ve penaltımız verilmiyor. Bizim maçlarda VAR devreye girmiyor. Ondan önceki maç iki penaltımız var. Pozisyonları maçtan sonra gösteriyorlar" şikayetinde bulundu.

'Koca Beşiktaş'ın lehine bir tane karar çıkmaz mı?'

Yalçın şunları söyledi: "Görüntüleri istiyoruz, 'Görüntüleri sildik' diyorlar. Çok güvensiz bir ortamda mücadele ediyoruz. VAR'dan bir tane lehimize bir tane karar çıkmadı. Koca Beşiktaş bu kadar rakip kalede oynuyor, bir tane lehimize karar çıkmaz mı?"

Sergen Yalçın: Konuşunca TFF ceza veriyor

Bunları söyleyince, hakemler hakkında konuştuğum, isyan ettiğim söyleniyor. Konuşmayınca başka şey söyleniyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bir şeyleri sert söyleyince TFF'den ceza yiyorsun. Böyle bir ortamda hocalık yapmaya çalışıyoruz. Allah, bize kolaylık versin.