Sergen Yalçın'dan emir: Puan tablosuna bakmayın

10 Mart 2020 13:48- Son Güncelleme - 10 Mart 2020 13:54
Google news abonelik

Süper Lig'de Beşiktaş, Galatasaray derbisini kazanarak zayıflayan şampiyonluk umutlarını yeşertmek istiyor. 

Erdal CÖMERT

Siyah beyazlılarda gözler, ilk derbisine çıkacak olan Sergen Yalçın'da. Futbolcu olarak bir çok derbi yaşayan Yalçın, Beşiktaş teknik direktörü sıfatıyla kariyerinde bir ilki yaşayacak.

Yalçın, oyuncularıyla yaptığı değerlendirmede rahat olmalarını istedi. Sergen Yalçın, "Puan tablosuna bakmayın. Beşiktaş, derbilerde puan tablosuna bakarak oynamaz. Biz büyük takımız. Büyük takımlar da her derbiyi kazamak için oynar. Bunu yaparken de puan tablosundaki yerini ölçü almaz." dedi.

Hücum futbolu anlayışından taviz vermeyecek olan Yalçın, Türk Telekom Stadyumu'nda da önde oynamaya çalışacak. Yalçın, oyuncularından "Hücumdan taviz yok anca geri dönüşlerde hızlı olmalıyız. Geçen haftalarda bu konuda sıkıntılar yaşadık. Basit top kayıpları pahalıya patlar. Hücumlarımızı tamamlamaya çalışalım." dedi.

Yalçın'ın derbide Boateng ile mi yoksa Adem Ljajic ile mi başlayacağı ise henüz net değil. Sergen Yalçın, son Ankaragücü maçında ilk 11 başlattığı Boateng'in beklentisini karşılamadığını söylemişti.

Yerine giren Ljajic ise muhteşem bir gol atmıştı. Yalçın, iki oyuncudan fiziki durumu daha iyi olanla derbiye başlamayı planlıyor.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

En İyi Goller | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)