"Cüneyt Çakır'ın yönetimi farklı"

Sergen Yalçın, liglerin ertelenmesi, koronavirüs salgını, antrenman durumu hakkında açıklamalar yaptı Beşiktaş transfer yapacak mı? Talisca gelecek mi? Cüneyt Çakır hakkında dikkat çeken sözler. Tüm detaylar haberimizde
30 Mart 2020 16:59- Son Güncelleme - 30 Mart 2020 18:55
Google news abonelik

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, siyah beyazlıların sosyal medyadaki canlı yayınına konuk oldu. Yalçın, ünlü sanatçı Zafer Algöz'ün sorularını yanıtladı.

 

"Oyunculardan haberim yok" sözleri

AJANSSPOR

Zafer Algöz'ün Sergen Yalçın'ın canlı yayına bağlamasının zaman alması ikili arasında gülüşmelere neden olurken, Yalçın sözlerine şöyle başladı: "Sıkıntıdan evden çıkmıyorum arada bir - iki arkadaşıma gidiyorum. Evde oturuyorum, yalan söyleme ihtimalim yok. Sabah kalkıyoruz korona, akşam yatıyoruz korona. millet bayıldı. Biraz insanları farklı yöne çekmek, espri yapmak lazım, hayatı farklılaştırmak lazım. Biraz eğlence olsun diye söyledim, yanlış anlayanlar oldu. Kötü niyet yok. Biraz eğlence olsun." dedi.

Beşiktaşlı oyuncuların maaşları indirilecek mi?

Genç teknik adam, "Olay ekonomik açıdan kulüpleri çok büyük sarsacak, burası kesin. Bütün camialar sarsılacak. Biz de Beşiktaş olarak nasibimizi alacağız. Yönetimsel bir konu maaş indirimleri. Benim bu konuya girmem doğru olmaz. Barcelona yüzde 70 istemiş, öyle okudum. Bizim yönetimimiz oyunculardan ne ister, ne kadar indirim ister benim yorum yapmam zor ve doğru olmaz." diye konuştu.

Süper Lig'in tescili

Süper Lig'in tescili

Beşiktaş Teknik Direktörü, liglerin ertelenmeden önceki haliyle tescil edileceği yönündeki söylentiler için, "Ligin tescil konusuna katılmıyorum. Şu andaki gibi lig tescil olsa kimse memnun olmaz. Aşağıdaki takımlar ne yapacak? Nasıl tescil edeceksin?. Sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Bu olayların aylarca gidecek hali yok. Bir bitiş noktası olacak. Nisan ayı zor gibi gözüküyor. Mayıs 15 Haziran 15 oynanır ligler bu arada hastalık düşerse tabii. Seyircisiz oynatırlar. Futbol takımları kontrol yaptırıyor. Ligin devamı seyircili de oynatılabilir. Şu anda verilecek karar erken olur, sıkıntıya sokar herkesi. En güzel şey beklemek, hatayın normale döndüğü zaman karar vermek doğru olur diye düşünüyorum." diye görüş bildirdi.

Talisca Beşiktaş'a gelecek mi?

Talisca'nın Beşiktaş'a transfer olup olmayacağı ile ilgili soruya da cevap veren Sergen Yalçın, "Talisca'nın futbolculuğu hakkında konuşmaya gerek yok. Yeteneği çok müsait. Orta sahadan ofansif katkı yapan, sonuca etki eden, skor katkısı yüksek ve maç kazandıran bir oyuncu. Tabii ki takımda görmek isterim. Şartlar şu anda sağlıklı değil. Yazın ne olacağı da belli değil. Keşke öyle bir gücümüz olsa da Talisca'yı alabilsek. Benim olur dememle olacak bir şey değil. Bekleyip göreceğiz." dedi.

Cüneyt Çakır'ın yönettiği Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi

Sergen Yalçın, Zafer Algöz'ün VAR hakkındaki görüşlerini ve Cüneyt Çakır'ın Beşiktaş'ın 3-1 kaybettiği Fenerbahçe derbisindeki yönetimini sorması üzerine şu ifadeleri kullandı: "Kime göre VAR, neye göre VAR, ne VAR diye açıklama yapmıştım. Bazıları "gel seyret" diyor, bazıları çekiniyor sanırım. Bir hiyerarşi var herhalde. Hata oluyor ama fazla oluyor bizde. Maçların kaderini etkiliyor. Hata olmadan zor ama ofsaytta çok iyi VAR. İki hakemin arasında geçenleri herkesin dinlemesi çok sağlıklı değil. Biz kötü oynadığımız bir maçın ardından, kameraya çekip yayınlasak biz bunları konuştuk desek doru olur mu? Hakemler de aralarında konuşuyor. Pozisyonları değerlendiriyorlar, belki çok samimiler. O konuşmaların yayınlanması doğru olmaz.

Bu sefer bunun üzerinden gideriz. Biz yargılamayı çok seviyoruz. Her şeyden bir sonuç çıkarmaya çalışıyoruz. Konuşmalrın yayınlanmaması doğal. Futbol doğal bir spor. Bence bunları doğal haline bıraksak daha iyi değil mi? Hata yapıyorsa yapsın hakemler.

VAR varsa madem, kötü oynanan bir maçta bile gidilmesi gerekiyor. Sonuçta bu senin hakkın. Cüneyt Çakır'ın şampiyonlar ligi'nde yönettiği maçlarla Süper Lig'de yönettiği maçlar biraz farklı. VAR'ın verdiği hak bazen devreye giriyor, bazen girmiyor" 

"Biz de isteriz Fabri'yi alalım..."

"Biz de isteriz Fabri'yi alalım..."

Sergen Yalçın, Beşiktaşlı taraftarların transfer istekleriyle ilgili, "Bizde takımlar "gündemimizde yok" lafını söyleyip transfer yapıyorlar. Her istediğimiz oyuncuyu alamıyoruz. Biz de isteriz Fabri'yi alalım, onu da alalım, bunu da alalım... Talisca'yı normal şartlarda alamayız. Onun Çin'de kazandığı parayı verecek takım yok Türkiye'de. İstemekle almak arasında çok fark var. O gitsin, bu gitsin, şu gitsin diyorlar. Play Station oynuyor ya herkes takım kuruyorsun, bozuyorsun. Bunlar normal hayatta böyle olmuyor." dedi.

"Messi asla bir Maradona olamaz."

Son olarak Messi ve Ronaldo hakkındaki düşüncelerini dile getiren Sergen Yalçın, taraftarlara da mesaj yolladı ve "Messi ve Ronaldo ikisi de büyük oyuncular. Onları karşılaştırmak doğru olmaz. Bir tanesi fizik gücüyle, diğeri yeteneğiyle oynayan oyuncu. Ama asla bir Maradona değil Messi. Olamaz. Çok zor şartlarda geldik Beşiktaş'a. Elimizden gelenin fazlasını yapmayaca çalışacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Evden çıkmayın, evde kalın." ifadesini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 10