AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sergen Yalçın'ın istekte bulunduğu Acun Ilıcalı'dan cevap geldi

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 14 Eyl 2021 - 21:18 / Son Güncelleme : 14 Eyl 2021 - 22:22

Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Beşiktaş - Borussia Dortmund mücadelesi için Sergen Yalçın'ın çağrıda bulunduğu Acun Ilıcalı, canlı yayında cevap verdi.

Sergen Yalçın'ın istekte bulunduğu Acun Ilıcalı'dan cevap geldi

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde yarın oynayacağı Borussia Dortmund mücadelesi öncesi basın toplantısında Acun Ilıcalı'ya seslenen Sergen Yalçın, maçın şifresiz yayımlanması konusunda istekte bulunurken ünlü televizyoncu Ilıcalı'dan cevap geldi.

Haber Global'de yayımlanan Az Önce Konuştum programının konuğu olan Acun Ilıcalı, maçın TV8'den yayınlanması talebine olumsuz cevap verdi.

"Herkesin kendi alanında, kendi işi var" 

"İnsanların istekleri normal olabilir, saygısızlık etmeyeyim. Sergen Hoca çok sevdiğim, başarısıyla mutlu olduğum bir insan. Sergen'in isteği gönlünden gelen bir istek. İstek var, istek var. Ben de bir maç izliyorum, şu oyuncu oynasın istiyorum. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi gelirini nereden elde ediyor? UEFA, bizim yayın hakkı olarak ödediğimiz paraları kulüplere dağıtıyor. Yarın Beşiktaş maçını izlerken 'Şu oyuncu oyuna girsin' diye düşünüp istesem, Sergen onu hayata geçirebilir mi? Dolayısıyla burada herkesin kendi alanında, kendi işi var." 

"Hadi bir maç bedava yayınladım. İkinci maç ne olacak?"

Şifresiz yayın istediğini anlıyorum ama insanlar Exxen'e destek olsun ki, biz de kulüplere destek olabilelim. Benim de seyircilerden bir isteğim var. Bizi destekleyin biz de kulüplerimizi destekleyelim. 6 yıldır bedava yayınlanmıyor Şampiyonlar Ligi, 6 yıldır bedava yayınlanmayan Şampiyonlar Ligi hadi Acun bedava yayınla... Hadi bir maç bedava yayınladım. İkinci maç ne olacak? Sistem ne? Öbür maçta üye olmayacaklar mı?

Ne olmuştu?

Şampiyonlar Ligi'nin yayın haklarını elinde bulunduran Acun Ilıcalı'ya seslenen Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Dortmund maçının şifresiz yayımlanması çağrısında bulunurken "Tüm ülkenin bu maçı izlemesini isterim. Biz ülkemizi temsil ediyoruz. Alacağımız puanlar ülkemiz için çok önemli olacak. Acun'dan rica etmek lazım herhalde. Ben öncülük edeyim, kanalı aç, herkes izlesin. Bir seferlik böyle bir şey yapabilirsin. TV8'den verebilir tüm halka." dedi.

"Emre Belözoğlu, şimdilik bir maç için bize yorum yapacak"

Exxen'de yayınlanacak Barcelona-Bayern Münih karşılaşmasında yorumcu olarak görev alacak olan Emre Belezoğlu'na da değinen Ilıcalı, şu ifadeleri kullandı:

"Emre Belözoğlu, Avrupa kulüplerinden önemli teklifler aldı, gel bizimle çalış diye. Şimdilik bir maç için bize yorum yapacak. Sonra duruma bakacağız."

"Hedefim dünyada ses getiren bir takım oluşturmak"

Öte yandan ilk olarak Ajansspor'un duyurduğu İngiltere'den bir takım almak istediğini açıklayan Acun Ilıcalı, satın almak istediği kulübün ismini verdi. Katıldığı programda Ada'dan kulüp satın almak istediğini açıklayan Ilıcalı, Championship ekiplerinde Hull City için görüşmelerin olumlu geçtiğini açıkladı.

Ilıcalı "Hull City'yi almayı düşünüyorum, güzel görüşmeler de yaptık, iki taraf birbirini iyi anladı. Karşı taraf bize güveniyor. Allah izin verirse hayalim gerçekleşecek. İngiltere'de ülkemizin bayrağını Hull City'nin başarısıyla dalgalandırmak istiyorum. Hull City'nin inşallah ileride hocasından, belli futbolcularına kadar Türklerden oluşmasını istiyorum. Hedefim dünyada ses getiren bir takım oluşturmak." dedi.