AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sergen Yalçın'ın yaptığına herkes cesaret edemezdi

İlk Yayınlanma : 09 Şub 2021 - 11:46 / Son Güncelleme : 09 Şub 2021 - 11:55

Beşiktaş, 70 dakika 10 kişi oynadığı maçta Vodafone Park'ta Konyaspor'a 1-0 mağlup etti. Socrates derginin YouTube kanalında Beşiktaş - Konyaspor maçını analiz eden ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Sergen Yalçın hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

 Sergen Yalçın'ın yaptığına herkes cesaret edemezdi

AJANSSPOR HABER -

Beşiktaş, İttifak Holding Konyaspor'u yaklaşık 70 dakika 10 kişi oynamasına karşı 1-0 yenip zirvedeki ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ile puanları eşitledi.

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Socrates derginin Youtube kanalındaki 'Karşı Karşıya' programında Beşiktaş'ı değerlendirirken, galibiyetteki en büyük payın teknik direktör Sergen Yalçın'a ait olduğunu söyledi.

Herkes cesaret edemezdi

Sergen Yalçın'ın yaptığı Aboubakar değişikliğinin altını çizen Demirkol, "Sergen Hoca'nın da çok riskli bir değişiklik yaptığını söylemem lazım. Maç kötüye giderken Aboubakar'ı oyundan çıkartmak herkesin cesaret edebileceği bir şey değil; Larin'i merkeze alıp. Kritik hamle oydu. 5 puan kaybetmişsin, bir krizin kapısında olabilirsin, eksiksik, rakibin sen dahil bütün büyükleri yenmiş,düşmüşsün fizik olarak yavaş yavaş düşüyorsun, çünkü maç sonu herkes yığıldı, buna rağmen o dakikada bu değişikliği yapmak ciddi cesaret ister.

En büyük pay Sergen Yalçın'ın

Konyaspor galibiyetinde en büyük payın Sergen Yalçın'a ait olduğunu söyleyen Mehmet Demirkol, "Ben bütün başarılarda yüzde yüzde yazarım teknik direktörlere. Teknik direktör çok önemlidir. Teknik direktör orkestra şefi gibidir " dedi.