Serie A'da ırkçılık vakası! Koulibaly isyan etti

04.10.2021 - 16:43 | Son Güncellenme: 04.10.2021 - 16:47

Fiorentina-Napoli maçında ırkçılığa maruz kaldığını belirten Kalidou Koulibaly, kendisine edilen hakaretleri paylaştı. İtalyan federasyonu soruşturma başlattı.

Serie A'da ırkçılık vakası! Koulibaly isyan etti

AJANSSPOR-HABER

İtalyan futbolu yeni bir ırkçılık skandalıyla gölgelendi. Serie A'nın 7. haftasındaki Fiorentina-Napoli maçında, konuk takımın Senegalli oyuncusu Kalidou Koulibaly'e yönelik ırkçı hakaretlere ilişkin soruşturma başlatıldı.

Koulibaly: Ömür boyu men edilmeliler

Napoli'nin Fiorentina'yı deplasmanda 2-1 yendiği maçın ardından Koulibaly, karşılaşma sırasında maruz kaldığı ırkçılığı Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

 

Koulibaly, "Irkçılığa hayır" etiketiyle yaptığı paylaşımında, "Bana 'Lanet olası maymun' dediler. Bunların sporla alakası yok. Bu kişiler belirlenmeli ve statlardan ömür boyu men edilmeliler." diye yazdı.

İtalya Federasyonu duruma el koydu

Serie A'daki ırkçılık hadisesiyle ilgili olarak federasyondan yapılan yazılı açıklamada, "Fiorentina taraftarlarının, Napolili oyuncu Kalidou Koulibaly’e yönelik ırkçı ifadeleriyle ilgili Federasyon Savcısı, maç raporlarını aldıktan ve oyuncuyu dinledikten sonra soruşturma başlattı. İlerleyen saatlerde, Floransa Emniyeti’nden hadiseyle ilgili daha fazla bilgi alınarak soruşturma yürütülecek." ifadeleri kullanıldı.

Napoli: Irkçılığa hayır

Napoli kulübü de Twitter hesabından "Irkçılığa hayır" etiketiyle, "Hiçbir şekilde ayrımcılığa yer yok." paylaşımını yaptı.

Fiorentina da gerekli cezayı verecek

Ev sahibi takım da taraftarının karıştığı ırkçılık vakasına ilişkin yaptığı açıklamada, olayı en sert şekilde kınadığını belirtti. Fiorentina, yetkili makamların söz konusu olayın sorumlularını belirledikten sonra bu kişilerin bir daha stada girmesini yasaklayacağını bildirdi.

Senin için hazırladığımız haberler