"Serinin kolay geçmeyeceğini gösterdik"

11.06.2017 17:37 - Son Güncelleme -
"Serinin kolay geçmeyeceğini gösterdik"

Beşiktaş Sompo Japan Baş Antrenörü Ufuk Sarıca, Fenerbahçe'ye 83-74 kaybettikleri maçın ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

Sarıca, “İlk maça göre daha az farkla devreye girdik. İkinci yarıda rakibi kovaladık. Reaksiyon gösterdik. İki maçtan çıkan sonuç olarak serinin kolay geçmeyeceğini gösterdik. Rakibi kutluyorum. Oyunu değiştirebilecek çok sayıda oyuncuları var. Önümüzdeki iki maç evimizde olacak. Saha ve seyirci avantajını kullanmak istiyoruz. Üçüncü çeyrekte sabırlı devam edebilseydik maçın sonu daha farklı olabilirdi. Salonumuzdaki üçüncü maçı kazanmak istiyoruz" dedi.

Basın toplantısında neler dedi?

Beşiktaş Sompo Japan Başantrenörü Ufuk Sarıca, maçı kazanacak noktaya geldiklerini ancak bunu başaramadıklarını ifade etti. 

Fenerbahçe'nin saha avantajını iyi kullandığını dile getiren Sarıca, şunları kaydetti: 

"İlk maça benzer bir müsabaka oldu. Maça yine iyi başladık ama devre sonuna daha az bir farkla geride girdik. Serinin kolay geçmeyeceğini gösterdik. Maçın her döneminde onlara reaksiyon gösterip karşılığını verdik. Fenerbahçe'nin oyunu değiştirecek çok oyuncusu var fakat biz de onlardan geri kalmadığımızı gösterdik. Üçüncü periyotta yanlış kararlarımız vardı. Belki sabırla devam etsek maçın sonu farklı olurdu. Fenerbahçe saha avantajını iyi kullanarak iki maçta da galip geldi. Biz de bu avantajı kendi salonumuzda değerlendirmek istiyoruz. En büyük arzumuz, üçüncü maçı kazanmak olacak."

Siyah-beyazlı basketbolcu Erkan Veyseloğlu ise üçüncü periyodun başındaki kötü oyunun maçın sonucunu etkilediğini belirterek, "Akatlar'daki karşılaşmaları kazanmaya çalışacağız." diye konuştu.

Genç kaleci golü attı, takımına puanı getirdi

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up