AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Servet Yardımcı iddialı: Zaman bizim zamanımız!

İlk Yayınlanma : 03 May 2018 - 11:15 / Son Güncelleme : 03 May 2018 - 11:16

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda açıklamalarda bulundu. Yardımcı, 2024 konusunda mesajlar verdi ve umutlu konuştu.

“Dosyamızı teslim ettik, içeriği dolu”

2000 sayfalık dosyayı teslim ettik. İçeriğinin dolu dolması önemli. 27 Eylül’de Nyon’da yönetim kurulu tarafından oylanacak ve sonucunu bekleyeceğiz. Dosyamızın içeriğinin dolu olması ve ülkemizin 2024’ü ne kadar istediğini bildiğimiz için şanslı hissediyoruz. Cumhurbaşkanımız ve tüm bakanlığımız garanti mektuplarını verdi. Çalışmalarımız devam ediyor.

“UEFA, Türkiye’nin konumunu dikkate alacaktır”

Bizi farklı yapan; Türkiye’nin iki kıta arasında bir köprü görevi yapması. Aynı zamanda hem Orta Doğu hem de Afrika’ya açılan bir kapı. Daha fazla seyirci, daha fazla ticari beklenti ve heyecanı anlattık. Global bir 2024 Şampiyonası olacak diyoruz. UEFA bunu dikkate alacaktır diye düşünüyorum.

“Çok daha fazla güçlendik”

Halkımızın ve milletimizin misafirperverliği bilinen bir şey. Bunu da işliyoruz. 10 statta şampiyona oynanacak. 2 stadımız düzenleniyor, yeniden yapılanıyor. Olimpiyat Stadı bizim için önemli. Ankara Stadı’nın 65 bin kişi olmasına karar verildi. UEFA bir kapasite istiyor. Bu kapasiteyi vermemiz lazım. 2010 yılında, 2016 için dosya verdiğimizde 1 oyla kaybettik. Büyük bir şanssızlık yaşadık. O zamanki dosyamızdaki tüm vaatleri fazlasıyla yerine getirmiş durumdayız. 80 yıllık bir gelişim sağladı ülkemiz. Çok daha güçlendik.

“Artık zaman bizim zamanımız”

Riva’da misafirleri ağırlıyoruz. Gücümüzü herkes gıpta ile karşılıyor. Almanya’ya karşı biz de çok güçlüyüz. Almanya güçlü bir ülke. Avrupa’nın 6.büyük ekonomisi olan Türkiye, bu şampiyonayı yapmalı. İlk 5 yaptı, artık zaman bizim zamanımız. İstekli, hevesli ve arzuluyuz. 2024 için iddialıyız ve alacağımıza da inanıyoruz.

“2024 çok önemli bir prestij”

2005 yılında Olimpiyat Stadı’nda Şampiyonlar Ligi finali oynandı. 59 bin kişi günü birlik gelmişti. Her kişi 610 dolar civarında bir para harcadı. Bu turnuva 1 ay sürecek. Çok daha büyük kazançlar elde edilecek. Ayrıca çok önemli bir prestij. 2016’daki şampiyonada 2,5 milyon insan maçları izliyor, 2 milyara yakın bir gelir elde etti. (AJANSSPOR)