'Şeytan' işi transfer! Hedefte Telles var!

Galatasaray'ın eski oyuncularından Alex Telles, Porto'da kariyerine devam etse de son günlerde adı sıkça İngiliz takımlarıyla zikrediliyor. Telles, Porto'dan ayrıldı mı? Hangi İngiliz takımları Telles'i istiyor? Telles transferinde son gelişmeler...
22 Temmuz 2020 16:19- Son Güncelleme - 22 Temmuz 2020 16:28
Google news abonelik

Emrah KARALİNÇ-AJANSSPOR

Futbol kariyerine Portekiz ekibi Porto'da devam eden ve geride bıraktığımız sezonda şampiyonluk yaşayan Alex Telles, transferde İngiliz takımlarıyla anılmaya devam ediyor. Chelsea'den sonra hangi kulüp Telles'e talip oldu? Telles'i hangi futbolcu ile kıyasladılar? İşte, transferle ilgili son durum...

Önce PSG'nin gündemine geldi

Fransız ekibi Paris Saint Germain, uzunca bir süre Alex Telles'i gündeminde tuttu. Ancak; yüksek maliyet(!) sebebiyle PSG, bu transferden vazgeçti. Hatta, Fransız basını Porto'yu Telles konusunda 'açgözlü' olmakla suçladı.

Chelsea de Telles'i gündemine aldı

İngiltere'den de Chelsea, Alex Telles için harekete geçti. Koronavirüs döneminde yaşadığı mali zararlarla gündeme gelen Chelsea'nin bu transferde ciddi olduğu Londra kaynaklı gazetelerce yazıldı.

İngiliz basını neler yazdı?

İngiliz basını neler yazdı?

Chelsea'nin 35 milyon Euro karşılığında Telles transferini bitirmeye yakın olduğu da sıkça gazetelerde yerini aldı. Şimdilerde ise Telles'in adı Manchester United ile anılıyor. 

Manchester United, Telles'i gözüne kestirdi

United forması giyen Luke Shaw ile Telles arasında bir kıyaslama yapıldı. Manchester United'a yakın bazı basın organları, Shaw'ın takım adına önemli bir parça olmasına karşın skora Telles kadar katkı vermediğini savundu. Bu tespit için istatistiklerden de yola çıkıldı.

Telles ile Shaw'ı kıyasladılar

Haberde; Shaw'ın 33 maçta 1 gol 1 asist yaptığı, Telles'in ise 2016'da Porto'ya imza attıktan sonra 4 sezonda 55 asist yapıp, 24 gol attığına dikkati çekildi.

Galatasaray da transferden pay alacak

Galatasaray da transferden pay alacak

Bu arada O Jogo, Galatasaray'ın Telles transferinden yüzde 10 kazanacağını hatırlattı ve PSG'nin 23 milyon pound gibi bir rakamın üzerine çıkmak istemediğini yazdı.İngiliz ekiplerinin Telles konusunda daha ofansif ve mali beklentilere karşılık verebilecek durumda olduğu da ifade ediliyor. 

United transferi nasıl yapacak?

Manchester United, Alexis Sanchez ve Chris Smalling'in satışlarından gelecek parayla bu transferi bitirmek istiyor. Teknik patron Solskjaer'in de Telles konusunda pozitif olduğu ve United'da Brezilyalı futbolcunun kalıcı bir etki bırakabileceği de vurgulandı. 

Gole sevinirken dikkat!