Son Dakika | TFF, Stefan Kuntz'dan Önce Shevchenko'yla Anlaştı

30.09.2022 - 10:38 | Son Güncellenme: 30.09.2022 - 10:47

Son dakika spor haberi: TFF yetkililerinin, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile anlaşmadan önce Shevchenko ile görüştüğü ortaya çıktı. Detaylar haberimizde...

A Milli Takım 'da Şenol Güneş'in ayrılığı sonrası teknik direktör arayışları kapsamında yaşanan sürece ilişkin çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. 

Hürriyet yazarı Tahir Kum, A Milli Takım'da Şenol Güneş ayrılığı sonrası yaşanan süreçle ilgili önemli bilgiler verdi.

2-3 karşı oya rağmen karar yabancı oldu

İşte Tahir Kum'un yazısındaki Stefan Kuntz - Shevchenko bölümü:

Bakın neye niyet neye kısmet... Bundan tam bir yıl öncesi, bugünler. Eylül ayı başı. Şenol Güneş’le yollar ayrılır. Ardından TFF’nin milli takımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Selim Soydan da “Artık bu görevi daha yürütmek istemiyorum” diyerek kenara çekilir. Dönemin TFF Yönetim Kurulu, milli takım sorumluluğuna Hamit Altıntop’u getirerek teknik direktör konusunda ona tek yetki verir. Yönetimin kurulu 2-3 muhalif oya karşılık yeni teknik direktörün yabancı olması konusunda karar alır. O dönem adları yazılıp çizilen hiçbir yerli teknik adamın ismi masaya gelmez. Hami Altıntop çalışmalara başlar. Tek tek teknik adamlarla görüşerek raporunu dönemin TFF Başkanı Nihat Özdemir’e iletir.

İlgini Çekebilir
Elini masaya vurma Hamit!
Habere Git

Stanislav Cherchesov "Yaşlı" diye veto edildi

İlk gündeme gelen isimlerden biri Rusya Milli Takımı’ndan yeni ayrılan Stanislav Cherchesov olur. 1963 doğumlu olan 59 yaşındaki Cherchesov ismi masaya yatırıldığında ortak görüş; genç, hedefi olan ve başarıya aç bir isim olması yönünde fikir birliğine varılır ve Cherchesov’la birlikte gündeme gelen o kariyerli yaşlı teknik adamlar listeden elenir. Ardından gündeme gelen ve çoğunluğun olurunu alan isim Ukrayna Milli Takımın’ın genç teknik direktörü 46 yaşındaki Andriy Shevchenko olur. Altıntop, Shevchenko ile bir telefon görüşmesi yapar. Bu görüşme olumlu geçince ikinci konuşmayı TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı yapar. Sonuç yine olumlu olunca Shevchenko’da karar kılınır. Ancak Shevchenko, Covid-19 sebebiyle İstanbul'a gelemeyince zamanı daralan yönetim mecburen Kuntz'la anlaşır.

Senin için hazırladığımız haberler