AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Siber korsanların yeni dolandırma yöntemi "Ücretsiz Netflix" mesajı

İlk Yayınlanma : 08 Nis 2021 - 16:00 / Son Güncelleme : 08 Nis 2021 - 16:06

"Ücretsiz Netflix" mesajı ile binlerce internet kullanıcısını ağına düşüren siber korsanlar, kısa sürede Google ve diğer şirketlerin dikkatini çekti. Peki, FlixOnline uygulaması nedir?

Siber korsanların yeni dolandırma yöntemi "Ücretsiz Netflix" mesajı

Pandemiyle birlikte eve kapanan bireylerin en büyük düşmanı siber korsanlar oldu. İnternette ve dijital içerik platformlarında fazla vakit geçiren insanlar, siber korsanların zararlı yazılımlarıyla ağa düşürülmeye çalışılıyor. Bu yazılımların sonuncusu ise FlixOnline uygulaması oldu. Google Play Store'dan FlixOnline uygulamasını indiren bireylerin WhatsApp gizliliği diye bir şey kalmıyordu. WhatsApp üzerinden "Ücretsiz Netflix" mesajlarının gönderilmesiyse sürecin en can sıkıcı tarafıydı. Google uzmanları bu soruna el attı.

FlixOnline uygulaması Google'da yasaklandı!

Ücretsiz Netflix ağına düşüp, FlixOnline uygulamasını telefonuna yükleyen herkes bu ağa yakalandı. İlk etapta WhatsApp üzerinden rehberindeki kişilere istemsiz bir şekilde Ücretsiz Netflix mesajı gönderiliyordu. Bu mesaja tıklayan bireyler Netflix'in tıpatıp aynısı bir siteyle karşılaşıyordu. Sonrasında ise banka hesap bilgileri ve diğer detaylar üçüncü kişilerin eline, yani siber korsanlara geçiyordu. Google, FlixOne uygulamasının kaldırıldığını duyurdu.