AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Sıfır, bana inananların sayısıydı"

İlk Yayınlanma : 07 May 2020 - 22:39 / Son Güncelleme : 07 May 2020 - 22:46

"Sıfır, bana inananların sayısıydı"

Anadolu Efes'in yıldız oyuncusu Shane Larkin, kulübün Instagram hesabında canlı yayın konuğu oldu.

Başarılı basketbolcu karantina günlerinde yaptıklarından, 49 sayı ile kırdığı Euroleague rekoruna kadar birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs nedeniyle maçlara ara verilmesinin ardından Shane Larkin, "Şu anda daha çok özlediğim bir şey yok. En çok Anadolu Efes taraftarı ve Sinan Erdem'deki atmosferi özledim." diyerek basketbola ve taraftarlara olan özleminden bahsetti. 

Anadolu Efes ile anlaşmadan önce birinin fikrini alıp almadığı merak konusu olan Shane Larkin, bu konu hakkında, "Sözleşme imzalamadan önce birkaç kişiyle görüşmüştü. Ama esas beni etkileyen kişi Bryant Dunston oldu. O bana buraya gelmem için çokça mesaj attı." dedi.

Basketbol için konuşan yıldız, "Keyif almayı ön plana koyuyorum. Basketbol oynarken keyif almaya çalışıyorum. Benim için basketbolda en öncemli şey bu." ifadelerini kullandı.

Shane Larkin'in bildiği Türkçe şarkılar

Shane Larkin canlı yayında, severek dinlediği 2 Türkçe şarkıyı açıkladı. Bunlar, Ezhel'in Felaket ve Murda ile beraber çıkardığı şarkı Aya oldu.

NBA efsanesi Michael Jordan'ın son derece popüler olan belgeseli The Last Dance hakkında görüşlerini açıklayan Larkin, "En beğendiğim bölüm, Kobe Bryant ile ilgili olan bölümdü. Onunla ilgili bu bölümün yapılması çok önemliydi." ifadelerini kullanırken, trajik bir helikopter kazasında hayatını kaybeden bir diğer NBA efsanesi Kobe Bryant'ı da andı.

"Ait olduğum yer"

"Anadolu Efes'te olmak, benim için evde olmak gibi." diyen başarılı basketbolcu, "Her ne kadar sıkıntılı dönemlerden geçsem de bana çok destek oldular. Benden Shane Larkin olmamı istediler. Anadolu Efes, benim ait olduğum yer." diyerek kulübe ve taraftarlara olan minnettarlığını gözler önüne serdi.

Yıldız oyuncunun söyleyebildiği Türkçe kelimeler

İsntanbul'da olsaydı daha fazla Türkçe kelime duyarak, sözcükleri unutmayacağının altını çizen Larkin, şimdilik "merhaba, kolay gelsin, günaydın, iyi geceler" kelimelerini söyleyebildiğini belirtti.

Kaptan Doğuş Balbay hakkında, "Böylesine iyi bir savunmacıya karşı antrenman yapıyor olmaktan nefret ediyorum." ifadelerini kullanan Larkin, kaptan için, "Her zaman yüzde 100'ünü veren bir oyuncu ve benim de oyunuma çok büyük bir katkısı var." dedi.

İstanbul'da birçok ilginç anısının olduğunu kaydeden Shane, "En ilginç anım, Türk vatandaşlığını almam oldu. Son derece ilginç görüşmeler yaşadım. Baştan aşağı Türk vatandaşlığını alma sürecini, kariyerim açısından da en önemli anın bu olduğunu söyleyebilirim." şeklinde konuştu.

Her zaman için oyuncuların geliştirmesi gereken yönlerinin olduğunu düşünen basketbolcu, "Tutarlı bir performans gerçekleştirmem gerek. Kötü günüm olabilir ama basketbola olan bakışımı hiçbir zaman değiştirmemeliyim. Son zamanlarda bunu başardığımı düşünüyorum." diyerek öz eleştiri yaptı.

Larkin, saçları hakkında merak edilenleri yanıtladı. Saç bakımı hakkında gelen soruya "Saçımı çok sık yıkıyorum. Düzenli bir şekilde yağ ve saç kremi kullanıyorum. Buklelerimi canlı olarak göüyorsanız yağ ve kremimi sürmüşümdür. Ama öyle görmüyorsanız yataktan kalktığım gibi gelmişimdir." yanıtını verdi.

"Sıfır, bana inananların sayısıydı"

Sıfır numarayı neden seçtiği merak edilen Larkin, "Beni 10 yıl önce değerlendirdiğinizde, kariyerimin buraya gelebileceğine inanan kimse yoktu. Sıfır, bana inananların sayısıydı. Buraya gelmeyi başardım. Sıfır numara giyerek bana inananların sayısını hatırlamak, bana ekstra bir motivasyon sağladı." ifadelerini kullandı.

Larkin'den film tavsiyeleri

En çok beğendiği 2 filmin Extraction ve Parasite olduğunu söyleyen Larkin, karantina günlerinde bu iki filmin kesinlikle izlenmesi gerektiğine inanıyor.

Euroleague tarihinde bir maçta atılan sayı rekorunu elinde bulunduran yıldız basketbolcu, "Tüm şutlarım girecek gibi hissettim. Sahadaki ve kenardakiler herkes benimle birlikte o büyülü anlara eslik etti. Bana destek oldular." diye belirtti.

Shane Larkin'den mesaj var!

Shane Larkin son olarak, "Sizi çok özledim. Umarım her şey bir an evvel yoluna girer ve en kısa sürede görüşürüz. Belki lig de devam eder ve biz de şampiyonluğumuzu kazanırız. Ama koronavirüsle mücadele ediyoruz bu noktada en önemli şey sağlkık. Ne olur evden ayrılmayın. Güvende kalın. Bana gösterdiğiniz ilgi ve sevgi için teşekkür ederim." diyerek, taraftarlara olan mesajını iletti.