'Şikeyi getiren Galatasaray'dır' diyen Aziz Yıldırım'a açılan davaya ret!

16.10.2020 - 15:16 | Son Güncellenme: 16.10.2020 - 15:20

Dönemin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Türkiye'ye şikeyi Galatasaray getirmiştir, şikenin kralını Galatasaray yapmıştır" şeklinde bir açıklama yapmış, Galatasaray da konuyu mahkemeye taşımıştı. Peki Yargıtay bu davayla ilgili ne karar verdi? İşte detaylar...

'Şikeyi getiren Galatasaray'dır' diyen Aziz Yıldırım'a açılan davaya ret!

Aygün ÖZİPEK-AJANSSPOR

"Türkiye'ye şikeyi Galatasaray getirmiştir, şikenin kralını Galatasaray yapmıştır" diyen eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a karşı açılan dava reddedildi.

Aziz Yıldırım ne demişti?

Yıldırım, 26 Mayıs 2016'da Antalya'da oynanan Ziraat Türkiye Kupası finalinden sonra yaptığı açıklamalarda, "Bu ülkeye şikeyi sokan Galatasaray'dır. 8-0'ı unuttu mu herkes? Arabalar… Ama 2000 yılında Fethullah Gülen'in dua ederek, Galatasaray'ı şampiyon yaptığı söyleniyor. Bende böyle bir şey yok. Onların Sturm Graz maçında son 5 dakikayı izleyin. Şike var mı yok mu?. Ama Galatasaray hep şike yapıyor. Beni daha fazla konuşturmasınlar, altından kalkamazlar. Hiç kimse kalkamaz. Önce herkes edepli olacak, adam olacak. Tek hakkı yenmeyen Beşiktaş ve Galatasaray!” ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray yargıya gitti

Medyada manşetlere taşınan bu sözler üzerine Galatasaray Kulübü, Galatasaray Sportif AŞ ve bazı sarı kırmızılı taraftarlar Yıldırım'a karşı manevi tazminat talebiyle dava açtı.

İstanbul 16. Asliye Hukuk Mahkemesi, 21 Şubat 2017'de verdiği kararda dava talebini reddetti.

Galatasaray bunun üzerine İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Hukuk Dairesi'ne gitti. Ancak kulübün istinaf başvurusu da 27 Aralık 2018'de reddedildi.

Galatasaray, son olarak konuyu Yargıtay'a götürdü. Ve Yargıtay 4. Hukuk Dairesi de 13 Ekim 2020'de söz konusu kararlara dair itirazları reddedip, istinaf kararını onayladı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler