"Sıkı bir maç oynamaya hazır olmamız lazım"

11.06.2017 17:30 - Son Güncelleme -
"Sıkı bir maç oynamaya hazır olmamız lazım"

Fenerbahçe Baş Anrtenörü Zelijko Obradovic, Beşiktaş Sompo Japan'ı 83-74 yendikleri maçın ardından BeIN SPORTS'a konuştu.

Obradovic'in sözleri şöyle:

"Şunu anlamamız gerekiyor, bu çok normal. Beşiktaş çok iyi bir takım. Çok iyi bir takıma karşı oynuyoruz. Sürekli kavga ediyorlar sahada, savaşıyorlar ve onlar da kendi takımlarını temsil ediyorlar. Maçın başında çok agresiflerdi. İkinci yarıda bu maçı değiştirmek çok zordu. Beşiktaş maçın sonuna kadar savaştı ve bu da bizi çok zorladı.

Bir cevap vermemiz lazım, bizim daha çok oyuncuya ihtiyacımız var. Oyuncular yorgun, şimdi yanılmıyorsam; resmi olarak 76. maçımız. Çok maç yaptık. Oyuncularıma bu konuda teşekkür ediyorum, bugün de çok iyi bir iş çıkardılar ve çok önemli bir maç daha kazandık. Taraftarımıza da harika atmosferden dolayı teşekkür ediyoruz.

Şunu anlamamız lazım, sadece uzunların değil kısaların da ribauntlara girmesi lazım. Sıkı bir maç oynamaya hazır olmamız lazım. Tecrübemiz var. Bildiğiniz gibi orada dolu bir tribün olacak ve bu basketbol için iyi. Yine iyi bir maç bekliyoruz, bugün olduğu gibi yine iyi bir maç çıkarmak istiyoruz"  

Basın toplantısında neler dedi?

Spor Toto Basketbol Süper Ligi play-off final serisi ikinci maçında Beşiktaş Sompo Japan'ı 83-74 mağlup eden Fenerbahçe'de başantrenör Zeljko Obradovic, ilk müsabakaya göre savunmada daha agresif olduklarını söyledi. 

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan deneyimli başantrenör, "Çok zorlu bir maç oldu. Beşiktaş, her zaman sonuna kadar mücadele eden bir takım olduğunu bugün de gösterdi. İlk maçtan sonra savunma açısından bazı şeyleri değiştirmemiz gerekiyordu. Bunu denedik ve ilk müsabakaya göre savunmada daha agresiftik. Önemli olan 40 dakika boyunca böyle oynamak." diye konuştu. 

Bu sezon çok fazla sayıda maç yaptıklarını kaydeden Obradovic, "Bugünkü sanırım 76. karşılaşmaydı. Oynama şeklimizden gurur duyuyorum. Kenardan daha fazla katkı almamız gerekiyordu. Bugün oynayan herkes katkıda bulundu. Şu an seride 2-0 öndeyiz ve Akatlar'a gideceğiz. Rakibimiz de kalpten, çok güzel oynadı. Onları tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçeli oyuncu Ahmet Düverioğlu da müsabakaya çok konsantre olduklarını ve iyi savunma yaparak önemli bir maçı kazandıklarını belirtti.

Ricardo Quaresma, imkansızı başardı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up