• Diğerleri

Simeone'den Arda Turan örneği

Atletico Madrid Teknik Direktöri Diego Simeone, çok fazla defansif oynadıkları yönündeki eleştirilere cevap verirken Arda Turan örneği verdi.
25 Mayıs 2020 23:28- Son Güncelleme - 25 Mayıs 2020 23:28
Google news abonelik

İspanya Ligi ekiplerinden Atletico Madrid'in teknik direktörü Diego Simeone, başarılı olmak için iyi savunma yapmak gerektiğini söyledi.

Defans yapmayı bilen çok fazla takım olmadığını söyleyen Simeone, "Herkes bizim defansif bir oyun oynadığımızı söylüyor. Her gün harika oyuncuları görüyoruz ancak bunların çok azı defans yapmayı biliyor. Kazananlar, iyi defans yapan takımlardır. Bu işin anahtarı defans. Büyük takımlar iyi hücum oyuncularına sahip olabilir ancak önemli olan nasıl defans yapacağını bilmektir. Düşünün, kaç takım gerçekten iyi savunma yapabiliyor?" dedi.

Arda Turan örneği

Skor Sözcü'den alınan habere göre; Atletico Madrid'de olduğu ilk yıldan örnek veren Simeone, "Atletico’daki ilk takımında Diego, Arda Turan, Falcao ve Adrian’ı birlikte oynatıyordum ve bununla birlikte Juanfran ve Filipe gibi iki hücumcu bek oyuncumuz vardı ve insanlar bize defansif diyordu" sözlerini kullandı.

Atletico Madrid'de 8 sezondur çalışan Arjantinli teknik adam 8 kupa kazandı.

En İyi Asistler | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)