AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Simla Türker Bayazıt: Fenerbahçe-Galatasaray kadın derbisi çok önemli

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 06 Ara 2021 - 23:18 / Son Güncelleme : 06 Ara 2021 - 23:37

Sarı-lacivertli yönetici Simla Türker Bayazıt, 'Kadına Şiddete Son' mesajı vermek için oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe kadın futbol maçını değerlendirdi.

AJANSSPOR-HABER

Türk futbolunun iki köklü çınarı Galatasaray ile Fenerbahçe'nin kadın futbol takımları yarın hazırlık maçında karşılaşacak. Kadına şiddete karşı toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla oynanacak maç öncesi Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Simla Türker Bayazıt, açıklamalar yaptı. 

Fenerbahçe'de kadın futbol takımı heyecanı

beIN SPORTS’a konuşan sarı-lacivertli yönetici, “Bu sezon Fenerbahçe olarak sahip olduğumuz 9 spor branşının yanına bir yenisini daha ekledik. Fenerbahçe Kadın Futbol Takımımız ile yeni bir yolculuğa başladık. Ülkemizde ve tüm dünyada gelişmekte olan ve aynı zamanda UEFA’nın da büyümesi için yatırım ve projeler yaptığı kadın futbolunun ülkemizde de büyük bir ivme kazanacağına inanıyoruz” dedi. 

Kadına şiddete karşı Fenerbahçe-Galatasaray dayanışması

Bayazıt şöyle devam etti: “Adımlarımızı da kulübümüzü yurt içi ve yurt dışı arenada temsil edecek şekilde atıyoruz. Bu aşamada Kadın Futbol Takımımız ile ilgili çalışmalarımızı sürdürürken, Galatasaray Spor Kulübü ile bir asrı geçmiş rekabetimizi eşsiz bir amaçla bütünlendirmek üzere hepimiz için çok kıymetli bir adım attık. Yarın 'Kadına Şiddete Son' diyerek beraber toplumumuza, herkese mesajımızı veriyor olacağız.” 

 

Derbinin ikinci maçı Kadıköy'de 

Bu özel organizasyonun iki ayaklı olduğunu ve bir sonraki maçın Ülker Stadı’nda oynanacak olmasına değinen Simla Türker Bayazıt, “Bizim taraftarlarımız maçta olmayacaklar ancak özel bir kontenjanla yöneticilerimiz, kulüp üyelerimiz, çalışanlarımız, sponsorlarımız, derneklerimiz, sporcularımız hep beraber orada olacağız. Bir sonraki maç da bizim stadımızda oynanacak. Orada da taraftarlarımız önünde aynı mesajı vereceğiz. 

'Kadına Şiddete Son' diyecekler

Bu müsabaka ülkemizin iki büyük kulübünün, kadın futbol takımlarını tarihe geçirecek iki karşılaşması olacak. Bu bağlamda hakikaten çok kıymetli bir organizasyon. ‘Tavrımız Net, Duruşumuz Bir; Kadına Şiddete Son!’ diyerek kadınlara ve kız çocuklarına uygulanan her türlü şiddeti, ayrımcılığı, adaletsizliği reddediyoruz” şeklinde konuştu.