Sinan Engin canlı yayında açıkladı! Derbinin VAR hakemi...

4 Mayıs 2019 23:41- Son Güncelleme - 5 Mayıs 2019 02:41
Google news abonelik

Ünlü yorumcu Sinan Engin, Fenerbahçe'nin deplasmanda 3-1'lik skorla kazandığı Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

Galatasaray - Beşiktaş derbisini yorumlayan Engin, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışını da yorumladı. 

Beyaz TV'de konuşan Sinan Engin'in sözlerinden Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Fenerbahçe bu sezon ligi 6. ya da 7. sırada bitirir. Fenerbahçe'de Valbuena'yı yazarsın sonra da takımı kurarsın. Fenerbahçe'nin en önemli oyuncusu Valbuena'dır. Ersun Hocam, Tolgay Arslan'ı oynatmak zorunda değilsin! Tolgay'a da zarar veriyorsunuz. 

Hakemlik artık çok kolay, ne de olsa hemen maçı durdurup VAR'a gidiyorsun ama Halis Özkahya Veysel Sarı'yı yine atmadı. Fenerbahçe seneye şampiyon olmak istiyorsa kaleci ile birlikte 5-6 tane üst düzey futbolcu alacak yoksa olmaz.

Beşiktaş'ta yönetici arkadaşlar söylemiyor fakat Beşiktaş'ın hocası Lucescu olacak gibi... Lucescu, Tayfur Havutçu ile neden maçları izliyorlar? Gelecek sezon %80 Beşiktaş’ın hocası Lucescu olacak. VAR hayatımızda büyük bir eksikliği doldurdu. VAR'sız hayat sıfırmış, hep kandırmışlar bizi. VAR'la birlikte hakemlik kolaylaştı.

Beşiktaş'ta Umut Güner çok heyecanlı. Yarınki derbi %95 şampiyonu belli edecek. Derbide kilit adam maçın hakemi Bülent Yıldırım'dır. Yarınki akşam Galatasaray - Beşiktaş derbisinin VAR hakemi Cüneyt Çakır olacak. Yarın akşam Cüneyt Çakır'a büyük bir iş düşecek. 

Galatasaray'ın en önemli avantajı taraftarı. Galatasaray Türk Telekom Stadyumu'nda artı birle oynuyor. Derbinin favorisi hiçbir zaman yoktur. Son haftalardaki çıkışından dolayı Beşiktaş avantajlı. Galatasaray'ın da taraftar gücü var.