Sinan Engin: "Fenerbahçe ligi ilk 10 içinde bitirir"

24 Aralık 2018 23:17- Son Güncelleme - 25 Aralık 2018 02:17
Google news abonelik

Spor yorumcusu Sinan Engin, Beyaz TV'de yayınlanan spor programında Antalyaspor - Fenerahçe karşılaşmasını değerlendirdi.

Engin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

VAR sistemi var artık. Artık öyle bir takımın hakkı çok az yenir. Başakşehir ve Kasımpaşa 2-3 iyi transfer yapsınlar bak şampiyon oluyorlar mı olmuyorlar mı, hiç kimse önünde duramaz.

 

Ahmet hocaya katılmıyorum. Fenerbahçe'nin parası var. Devre arası 3 veya 4 transfer yaparsa bu takım kümede kalır. Ve iddia da ediyorum ligi ilk 10 içinde bitirir. Yani. 7-8 olur. Başka bir Anadolu takımından bahsetmiyorum Fenerbahçe'den bahsediyorum.

UEFA kriterlerini boşvereceksin güçlü transferler yapacaksın ve ligde kalacaksın. Önümüzdeki sezon zaten şampiyon olunca gideceksin Avrupa'ya. Dolayısıyla 4 transfer yapacaksın Ersun hocaya da güvendiğim için ligde kalacağını düşünüyorum.

Rize'de transfer yapacak, Erzurum kendi sahasında buzda oynayacak. Onlar için avantaj ve onlarda transfer yapacak. Fenerbahçe için işler zorlanıyor. Fenerbahçe, Avrupa'yı düşünmeyecek trasfer yapacak.  Bunun kanunsuzlukla alakası yok.

Bu enkazı Comolli temizleyecek, aldıklarını satacak müşteri bulacak. Onun işi o zaten. Comolli bunları nasıl aldıysa öyle yollayacak.

Fenerbahçe takımı içinde futbolcu çetesi var. Bugün bunları Ali Koç'un temizlemesi lazım. Volkan'ı getirecek sorumluluk verecek abilik yaptıracak. Skrtel'in paylaşımı nedir abi? 17. sıradaki bir takımının oyuncusu şu paylaşımı yapmaz abi. Bunlar 17. sırada kalacak oyuncu değil. Bunlar işin dalgasında.

Bir camiada başarısızlık varsa başkanıdır. Sevgili Ali Koç bir şey denedi olmadı. Comolli en büyük şanssızlığıdır. Türkiye liginin tanımaması ve küçümsemesi. Bu Fenerbahçe'nin kadrosu yetenek olarak 17. sırada olmaz. En kötü 14-13. olur. 6 puan daha fazla puan alır. Şu resmi çekmek için bir çekinceleri olması lazım. Ayıp mı olur bunlar umursamaaz öyle şeyleri. Fenerbahçe takımında lider oyuncu yok. Şu an Mehmet Ekici'yi yeni buldular, keşifettiler.

Ersun Yanal transferde hata yapacağını zannetmiyorum. Gitmediği sene şampiyon oldu. Avrupa'ya gidemedi, gitmesin. Ucuz mal çabuk eskir, iyi mal her zaman kalite getirir. 3 puan sana her zaman para getirir. Bu takıma 3-4 tane iyi oyuncu koyduğun zaman Fenerbahçe kazanma alışkanlığı çok önemli. Bu oyuncular bugün 1 puana sevinmişler.

Slimani'nin maliyeti 60 milyon TL'ye gelmişti kiralık olarak. Giden parayı düşünün. Adamın umrunda değil, hepimizi yanılttı.

Roman üst düzey bir stoper değil ama bu kadar da kötü oyuncu değil. Bu takımın hocası sezon başı Fatih Terim olsaydı aynı puanda mı olurdu? En az 27-28 puanı vardı.

Kadro yapısında, oyun oynama da sıkıntı var. Yanlış oynuyor Fenerbahçe. Malatya'nın kadrosu daha mı iyi Fenerbahçe'den? Fenerbahçe takımına gelen antrenörler doğru çalıştırmıyor, doğru oynamıyor, doğru taktik vermiyor. 17.sırada da olacak takım değil. Fenerbahçe'de fark yaratacak oyuncu yok. Bugün aynı sıkıntıyı Beşiktaş çekiyor. Talisca gitti sıkıntı yaşıyor. Takım kazanmada, oyun oynamada sıkıntı var... Bu iş antrenörlükle alakalı. Bu teknikle alakalı. Bu takım doğru hoca ile çalışsaydı ya 7 ya da 8. olurdu.

Ersun hoca 2 maç oldu hamlelerine bakıyorum ama hep yanlış hamleler yapıyorsun. Bizi yanıltma. Oyuna bakıyorm Reyes falan alıyorsun. Dışarıdan gelmedin sen, kimin ne olduğunu biliyorsun. Oyuncu değişikliklerinde hata yapma lütfen.