Sinan Engin: ''Fenerbahçe, önümüzdeki yarı iyi transferlerle çıkışa geçecektir''

10 Aralık 2018 23:42- Son Güncelleme - 11 Aralık 2018 00:03
Google news abonelik

Spor yorumcusu Sinan Engin, Beyaz TV'de yayınlanan spor programında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Engin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

'Antalyaspor takımı başarı örneği'

Fenerbahçe'deki en büyük sebep kötü futbolcular ve kötü antrenör. Türk futbolunu tanıyan bir hoca takımın başında olsaydı farklı olurdu. Bugün Antalyaspor takımı bir başarı örneği. Kaç oyuncusunu şampiyonluğa oynayan Fenerbahçe'ye alırsın? Antalyaspor bir antrenör başarısı. 

 

Bir Antalyaspor takımı nasıl oynuyor bir Fenerbahçe takımı gibi. Kontra yapıyor. Skrtel diye bir topçu var Fenerbahçe'de. Hiç Skrtel'i disiplinli oynadığını ve gol pozisyonlarında nerede olduğuna baktınız mı? Fenerbahçe futbol takımı disiplinli oynamıyor. Kapatırsın takımı. Çok disiplinli oynamaya gerek yok. 

Comolli nasıl oynatıyor takımı? Çıkın oynayın. Şu anki futbolcu takımı bir Anadolu takımı gibi oynaması lazım. Küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın. Artık deniz bitti, kara göründü. Artık Ersun Yanal'ı almadan Erzurumspor maçına çıkabilir misin? Çıksan bile büyük protestolar olur.

 

'Kaleci Volkan Demirel ve Ozan Tufan hemen affedilmeli'

Ersun Yanal'a enteresan sorular sorulmuş. Ersun Yanal bu takıma iki veya üç oyuncu aldığı zaman, doğru oynadığı sürece bu takım bu durumdan çıkar. Kaleci Volkan Demirel ve Ozan Tufan hemen affedilmeli. Volkan üslupla ilgili sıkıntılar yaşamış. Fenerbahçe'nin durumuyla ilgili bir şey sorsalar, Volkan gibi anlatırız.

Fenerbahçe üst düzey 3 oyuncu alıp takıma koymalı. Ersun Yanal iyi antrenör. Teknik becerisine ve çalışmasına inanıyorum Fenerbahçe, önümüzdeki yarı iyi transferlerle çıkışa geçecektir. Fenerbahçe’nin iyi gidişi bir seriye bakar.

Slimani’nin geldiği zaman böyle oynayacağını bilemezdin. Fenerbahçe’nin yaptığı tahmin tutmadı. Şimdi Ocak’ta nasıl yollarlar, buna bakacaklar. Fenerbahçe’nin kaleci Volkan’ı affetmesi, iyi bir stoper alması, orta saha ve kanat oyuncusu alması lazım.

'Gomis’in B planı da vardı'

Gomis geldi, ‘Bu takımı ben şampiyon yaptım’ dedi ve parasını artırmak istedi. Fatih Terim de ‘Sana bu sözleşmeyi zorla mı imzalattılar’ dedi. Gomis’e biraz daha para verip tutabilirlerdi ama o günkü şartlar oydu. Her iki taraf bu nikahta mutlu değildi. Emre Akbaba transfer araya girdi. Gomis’in B planı da vardı.