Sinan Engin: ''Fenerbahçe’siz Türk futbolu olmaz''

9 Aralık 2018 23:51- Son Güncelleme - 10 Aralık 2018 00:12
Google news abonelik

Spor yorumcusu Sinan Engin, Beyaz Futbol programında Akhisarspor'un Fenerbahçe'yi 3-0 mağlup ettiği maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Sinan Engin'in değerlendirmelerinden Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

'Fenerbahçe’siz Türk futbolu olmaz'

Fenerbahçe’siz Türk futbolu olmaz. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe Türk futbolunun lokomotifidir. Ali Koç, takımı yerli hocaya emanet etmeli ve UEFA kriterlerini hiçe sayarak sağlam transfer yapmalıdır. Bu takım çok kötü de değil ama transfere ihtiyacı var. Zaten Ersun Yanal da muhtemelen görev alacak.

Bu ortak alınmış bir karardır. Ben de buna inanmak istiyorum. Çok anormal bir karar değildir. Biz 20 saat deplasmanlara gittik. Bu eğer bir ceza ise çok ufak bir cezadır ama ben bunun ceza olduğuna inanmıyorum. Ali Koç'un böyle bir ceza vereceğine de inanmıyorum.

Ersun Yanal’ı şimdi getirsinler, önümüzdeki senenin takımını yapsın. Ersun Yanal için 5 ay olmaz, 5 ay sonunda başarılı olur da kalmak istemezse ne olacak? Zaten başarısız olursa taraftar buna cevap verir.

'Ali Koç Türk futboluna lazım'

Bu otobüs cezası Fenerbahçe'ye hayır mı getirir? Ben bunun ceza olduğuna inanmak istemiyorum. Ben Ali Koç’un bu yapıda olduğunu düşünmüyorum. Bu Ali Koç’a bir fayda sağlamaz. Hataları vardır ama operasyonu yapması gerekir. UEFA kriterlerini boşver, yap transferleri. Ali Koç Türk futboluna lazım.

Akhisar ve İzmir Havalimanı arası 2 saat sürüyor. Bu bir ceza değildir. Ali Koç ahlaki açıdan böyle bir adam değil. Ben bundan yüzde yüz eminim. Otobüs, uçak bunlar ufak bir detay. Fenerbahçe’nin açıklaması Ersun Yanal ile anlaştık açıklaması olacaktır.