Sinan Engin: ''İyi bir Galatasaray, 10 kişi Fenerbahçe’yi yenemedi. Herhalde bir büyü var.''

15 Nisan 2019 18:27- Son Güncelleme - 16 Nisan 2019 00:55
Google news abonelik

Sinan EnginSüper Lig'in 28. haftasında oynanan ve 1-1 sona eren Fenerbahçe Galatasaray derbisinden sonra konuştu. Maçın hakemi Ali Palabıyık ve VAR sistemiyle ilgili konuşan Engin, Başakşehir ve Beşiktaş'ın şampiyonluk şansını da değerlendirdi.

15 Nisan gecesinde Derin Futbol programında konuşan Sinan Engin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

''Rakip sahalarda kupalar hep kaldırılmıştır''

2012 yılındaki Fenerbahçe - Galatasaray maçı bir şampiyonluk maçıydı. Kupa oraya gider. Rakip sahalarda kupalar hep kaldırılmıştır. Kaba kuvvet olarak bunu engelleyebilirsin ama protokol olarak engelleyemezsin.

''Semih Özsoy, Galatasaray’a bir şey ilan etmiyor''

''Semih Özsoy, Galatasaray’a bir şey ilan etmiyor''

Semih Özsoy, 'O günler geçti sahipsiz bir Fenerbahçe vardı, bir daha kupa kaldıramazsınız' diyor. Zaten yenemiyorsunuz da diyor. Biz o zaman güçsüzdük diyor. Galatasaray’a bir şey ilan etmiyor. Bu söz konusu değil.  Galatasaray’ın yapmış olduğu açıklama çok anlamlı değil.

 

Kim mağdur olduysa onu söylemek zorundayız. Dün akşam mağdur Galatasaray. Bu masa kim hakları yenildiyse onları söyleme masası. Pozisyonlara yine baktım. Bana göre Diagne’nin düşürülmesi penaltı. İyice baktım.

Haftaya Fenerbahçe’nin haklı olduğu bir durum olursa onu da konuşuruz. Bugün Galatasaray mağdur. Fenerbahçeli arkadaşlardan yanlış konuşuyorsun diyen olmadı. Onlar da artık doğruyu biliyor. Taraftarlar da futbolu iyi biliyorlar. Doğru, adalet herkese lazım.

VAR bozulsa da, pozisyon Ali Palabıyık’ın gözünün önünde. En büyük şanssızlığı pozisyonun gol olması. Gol olmasa o faul kimsenin aklına bile gelmez. Dün akşam iyi bir Galatasaray takımı, 10 kişi kalmış Fenerbahçe’yi yenemedi. Herhalde bir büyü var.

Feghouli’ye bak demesine falan gerek yok. Tezgah farklı bir şey. Sadece adamın şanssızlığı. Pozisyonun gol olması Ali Palabıyık’ın şanssızlığı. Bu pozisyonun gol olacağını tahmin etmiyordu.