Sinan Engin kongre üyelerine yüklendi: "Sizin derdiniz ne?"

25 Mart 2019 23:44- Son Güncelleme - 26 Mart 2019 02:44
Google news abonelik

Spor yorumcusu Sinan Engin, Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol'da Milli Takım'ın performansını ve yabancı sınırı tartışmalarını değerlendirdi.

Sinan Engin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Hiç problem yaratacak oyuncu tipi yok. Şahane bir oyuncu grubu kurulmuş. Şahane bir Milli Takım. Oyuna baktığın zaman müthiş bir futbol mu var? Hayır ama daha önce bu rakiplere takılmıştık.

 

"Yeni bir sayfa açıldı"

"Yeni bir sayfa açıldı"

2 maçı da zorlanmadan kazandık. Özlenen bir takım vardı. Bugün baktığın zaman coşku, sevinç ve inanç gördük. Fransa'yı yeneceğiz diye bir şey yok. Fransa bizi yense de önemli değil. Milli Takım'da yeni bir sayfa açılıyor.

 

Keyfini sürelim. Ben memnunum. Hakan Çalhanoğlu özel bir oyuncu. Cenk ve Burak müthiş oynadı. Merih nasıl gözden kaçmış?

 

"Yerli şartı koşulsun"

Bu yabancı sayısı serbest olsun ama yerli şart koşulsun. Galatasaray hep yabancı ile çıkıyor ama 2 tane şart koşulsa bugün belki Sinan Gümüş, Milli Takım'a çıkardı. 6+2+2 yazık. Serbest bırak.

 

Hakan Çalhanoğlu çok özel bir oyuncu, çok beğeniyorum. Türk olmasa çok farklı yerlerde olurdu.

Taraftar tepkilerinden ötürü İstanbul'da maç oynanmıyor. Fransa'nın da bizi kolay bir şekilde yeneceğini düşünmüyorum.

"Başkan beğenmiyorsunuz"

Galatasaray Genel Kurulu'nda sıkıntılar var. Başkan beğenmiyorsunuz. Garibim Adnan Polat'a neler yaptınız... Orada kongre kurdu adamlar var. Onlardan hesap sorun. Liseli gençlere saldırmayın. Liseli-lisesiz ayrımı yapmayın.

 

Öyle bir hal almış ki, genel kurulun kendini sorgulamalı. Nasıl bir başkan istiyorsunuz? Takım şu an şampiyonluğa oynuyor. Mustafa Cengiz'in neden ibra edilmediğini anlamadım. Dışarıdan bakıyorum, Mustafa Cengiz yönetiminde sorun görmüyorum. Erzurum'da 2 puan kaybetti. Belki de şu an puan farkı çok daha yakındı.

 

"Hangi başkan sizi memnun eder?"

"Hangi başkan sizi memnun eder?"

Sizin derdiniz ne? Adnan Polat'a o kongrede neler yaptınız? El kaldıranlar kendini sorgulasın. 'Biz Galatasaray'a nasıl zarar verdik' diye. Hangi başkan sizi memnun eder?

Duygun Yarsuvat gibi değerli biri geldi. Onu da gönderdiniz. Aday çıkmazsa Galatasaray kayyuma gider. Herhalde olayın buraya gideceğinin farkında değilsiniz. Galatasaray taraftarını kenara bırakıyorum. Galatasaray genel kurulunda sıkıntı var.