Sinan Engin'den Fatih Terim'e: "Ne yaptı hakem sana?"

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Spor yorumcusu Sinan Engin bu zorlu maçı Beyaz TV'de değerlendirdi. Sinan Engin'in açıklamaları şu şekilde
2 Kasım 2018 23:29- Son Güncelleme - 3 Kasım 2018 02:29
Google news abonelik

Sinan Engin, Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında Galatasaray - Fenerbahçe maçını değerlendirdi. Sinan Engin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

İki tane Anadolu takımının maçı gibiydi. Fatih hoca senin takımın hiç yenilmeyecek mi? Ne yaptı hakem sana.

Fatih hoca sen biliyorsun bu teknik heyeti. Bastırarak, küstürerek derbilerde maç kazanılmaz. Senin teknik ekibin bir futbolcuya saldıramazlar. Yarın senin ekibine bir saldırı olursa bunu söylerim. Birazcık kontrol edeceksin. 

Jailson vurdu hakem onu atar, Belhanda'yı da atar. Jailson canını zor kurtardı. Hasan Şaş resmen bir boğa gibi, sarı-lacivertli birini arıyor. İnanılır gibi değil.

Bu olaylar her yerde oluyor. Futbolcular aralarında kavga ediyor. Oraya bakıyorsun 50 tane sivil var.

Sevgili Hasan Şaş, Fenerbahçe rövanşına nasıl gideceksin? Şimdi seni nasıl koruyacağız. Teknik heyet senin futbolcuna saldırır, bunu da tasvip etmiyorum.

Bu görüntüler Brezilya, Arjantin derbilerinde görüyoruz. Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde iki takımında sıkıntıları var. 2-2'i yediremiyor Galatasaray. Yenilmeyi hiç mi sindiremeyeceksiniz?

Fatih Terim'e bakıyorsun, 1 hafta önce hakemi korumaktan söz ediyor. Kaybettiğin zaman olmuyor. Bir hakem hatasında bazı kulüpler hakeme saldırmak zorunda mı? Hakemin canı sağ olsunn, demeyecek miyiz? Küçük dünyamızın derbisi. Türkiye'nin en büyük derbisi de bu.

Kimseye acımayın. Örnek teşkil etsin. Beşiktaş'a da aynısı olsa söylerim. Ne yani bir taç ile mi maç gitti? 

Allah'tan VAR sistemi çıktı. Yok golden önce taçmış, penaltıymış... Galatasaray takımı iyi değildi, Fenerbahçe hiç iyi değildi. Skrtel atsa 3 olacak. Çok maç gördüm, daha bariz hatalar gördük. Ben bugünkü maçta çok bariz bir hata görmedim.

Arda hakeme ufacık saldırdı, uzun bir ceza aldı. Yönetenler bu teknik heyetin saldırısına göz yumarsa bunun bedelini camia öder. Hasan Şaş ve belki de Fatih Terim ceza alacak.