Sinan Engin'den hakem eleştirisi: 'VAR olmasa...'

2 Aralık 2018 23:30- Son Güncelleme - 3 Aralık 2018 02:30
Google news abonelik

Sinan Engin, Beyaz TV'de Beşiktaş - Galatasaray maçını değerlendirdi. Sinan Engin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Çok yorucu bir Avrupa maçından sonra uçak seyahati yapıldı. Şenol hocayı tebrik ediyorum. Kazanan her zaman haklıdır. Sistem olarak eleştirmiyorum. Gençlere şans verdiği için tebrik ediyorum.

Doğru düzgün gol pozisyonu yoktu. Oyun kalitesi çok kötüydü. Son dakikalarda Caner'in falan yakaladığı pozisyonlar vardı.

 

"Haksızlığa uğrayan varsa..."

"Haksızlığa uğrayan varsa..."

Eğer bir futbol takımının hakkının yenildiğine inanıyorsak, arkasında duralım. Kim onun hakkını yiyorsa tepkimizi koyalım. İnanmamız lazım. NASA'ya mühendis olmak gibi bir şeymiş bu VAR.

 

Eren Derdiyok'un pozisyonu görmüyor, 3 dakika sonra VAR'a gidip penaltıyı veriyor.

 

Her kulüp inandığı, güvendiği hakemleri yazsın. Hiçbir hakeme güven yok. Artık olay buraya gidiyor. VAR olmasa bugün sonuç çok farklı olur. Türkiye'de yönetici konuşamıyor. Konuşursa ceza alıyor. Konuşmazsa taraftar tepki gösteriyor.

 

"Kimseye güvenimiz yok"

"Kimseye güvenimiz yok"

Galatasaray bu duruma nasıl geldi? Bu sinir harbine kimler soktu? Sadece hakemlerin hataları mı? Bunları tartışalım. Eğer Galatasaray'ın hakkı yeniyorsa gerekli protestomuzu koyacağız. Kimseye güvenimiz yok. Türkiye'nin dünya çapındaki hakemi, bugün VAR olmasa sıfır. VAR olduğu halde de hataları var. İlla ki VAR mı uyaracak?

 

Kulüpler Birliği şahane bildiri yayınlamış. Toplansınlar, güvendikleri hakemleri yazma önerisini versinler. Haftaya Galatasaray kendi sahasında. Galatasaray'ın aleyhine hakem hatası olursa ne yapacağız? Onun için bir an evvel bunun çözümünü bulmak gerekiyor. Olay kötüye gidiyor. Bu lanet sosyal medyada herkes birbirini dolduruyor, örgütlüyor, ağır küfürler ediliyor.

Hakem kavgasıyla bu lig bitmez. Bir an evvel Galatasaray futbola dönmeli. Bir an evvel sakinleşmeli. Bazı gerçekler var. Futbol takımını doğru yönetmek. Biz neden Fatih Terim'i dinleyemiyoruz. Neden ceza alıyor? Almayacak. Galatasaray olmadan bu lig olmaz.

"Kendi takımınızla ilgilenin"

"Kendi takımınızla ilgilenin"

Hakem falan ayrı bir şey. Galatasaray'ın takımı iyi değil. Galatasaray'ın haklarını burada çok koruduk ama şu an kendi takımınızla ilgilenin. Abdurrahim Albayrak konuşsa o da ceza alacak. 

Önce takım planlaması yapılmalı. Takım doğru mu kurulmuş? Yanlış. Hakem penaltıyı vermemiş. Buna mı takılıyoruz? 

"Hakemler herkese hata yapar"

"Hakemler herkese hata yapar"

Hakemler bütün takımlara hata yapıldı. Geçen sene Alanyaspor maçında Muslera'nın kırmızı kartı vardı. Geçelim bunları. Hakem kararları MHK'ye yakışmadı. Hakemlere sahip çıkın. Onlara öncelikle siz güvenin.