Türk vatandaşı olmuştu: Sinead Jack-Kısal'dan Filenin Sultanları açıklaması

Aleyna Gürgen
24.01.2024 - 08:31 | Son Güncellenme: 24.01.2024 - 09:02

Vodafone Sultanlar Ligi'nden Eczacıbaşı Dynavit oyuncusu Sinead Jack-Kısal, Filenin Sultanları hakkındaki açıklamaları ile dikkat çekti.

Türk vatandaşı olmuştu: Sinead Jack-Kısal'dan Filenin Sultanları açıklaması

2022'de Türk vatandaşlığı alan Sinead Jack-Kısal, Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nda forma giymek hakkında konuştu. İşte detaylar...

İlgini Çekebilir
Zehra Güneş yurt dışında forma giymek istediği ülkeyi açıkladı
Habere Git

"Türkiye Ligi çok rekabetçi"

Sinead Jack-Kısal, TRT Spor Yıldız için yaptığı yeni açıklamalarında Sultanlar Ligi için "Türkiye Ligi'nin çok rekabetçi bir lig olduğunu düşünüyorum. Dünyadaki bazı en iyi oyuncular burada ve herkesin hayalinin de bir şekilde Türkiye'de oynamak istediğini düşünüyorum. Çünkü buradaki atmosfer çok farklı. Gördüğünüz destek inanılmaz. Her sporcunun bunun içinde olmayı hayal ettiğini düşünüyorum. Şu anda Türkiye'de olduğum için çok mutluyum." değerlendirmesinde bulundu. 

İlgini Çekebilir
Melissa Vargas'ın takımında 27 ayın ardından bir ilk!
Habere Git

"Hayalim olduğunu söyleyemem ama..."

Türk voleybolcu Murathan Kısal ile evli olan ve 2022'de Türk vatandaşlığı alan Sinead Jack-Kısal, Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı hakkında şunları söyledi: "Türk Milli Takımı'nda oynamanın  hayalim olduğunu söyleyemem ama böyle bir şansım olduğu için çok mutluyum. Türkiye Milli Takımı dünyanın en iyi takımlarından biri. Böyle bir takımın içinde olmak beni çok mutlu eder. Böyle bir fırsat gelirse de değerlendirmeyi çok isterim."

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe - Galatasaray rekabeti Fedorovtseva'yı favori renginden etti
Habere Git

FIVB, Jack-Kısal'ın değişikliğini oynadı

2022'de Türk vatandaslığı alan Sinead Jack-Kısal'ın orijin federasyon değişikliği Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından da onaylandı. Böylece Trinidad ve Tobago asıllı Eczacıbaşı Dynavit oyuncusunun Türk statüsünde forma giymesinin önü açıldı. 

İlgini Çekebilir
Ebrar Karakurt: Hâlâ zaferlere açım
Habere Git

Sinead Jack-Kısal kimdir?

Eczacıbaşı Dynavit oyuncusu Sinead Jack-Kısal daha önce Türkiye'de Galatasaray ve İlbank, Japonya'da Denso Airybees, İtalya'da Megabox Ondulati Del Savio Vallefoglia, Rusya'da Uralochka-NTMK ve Polonya'da ise Chemik Police ve AZS Bialystok formaları terletti. 1993 doğumlu orta oyuncu 2022-23 sezonundan bu yana Eczacıbaşı Dynavit'te yer alıyor. 

Sinead Jack-Kısal kendisi gibi voleybolcu olan Türk sevgilisi ile 2019'da evlendi. Tecrübeli voleybolcunun eşi Murathan Kısal güncel olarak Milas Belediye Spor'da forma giyiyor. 

Senin için hazırladığımız haberler