Halter Haberleri: 'Minik Herkül', Dünya Rekorunu İstiyor

Ali Bozkurt
05.02.2023 - 16:27 | Son Güncellenme: 05.02.2023 - 16:33

Halter Son Dakika Haberleri: Sivas’ta yaşayan 1 metre 25 santim boyundaki bedensel engelli milli halterci gözünü dünya rekoruna dikti. İşte Detaylar...

AJANSSPOR HABER

Sivaslı ‘Minik Herkül’ lakabıyla tanınan Abdullah Kayapınar, 2024’te Paris’te yapılacak Paralimpik Oyunları’na hazırlanıyor. Gözünü ise dünya şampiyonluğuna dikti. İşte detaylar...

Kolombiya'nın başkenti Bogota'da düzenlenen dünya şampiyonasında altın madalya kazanan 30 yaşındaki Kayapınar’ın toplamda 24 altın 4 gümüş madalyası bulunuyor.

Sivas 4 Eylül Spor Salonu'nda ki halter salonunda, Görme ve Bedensel Engelliler Milli Takım Antrenörü Mehmet Semih Ceylan yönetiminde antrenmanlarını sürdüren Kayapınar, 185 kilo kaldırarak dünya rekoru kırmayı hedefliyor.

Abdullah Kayapınar, Taha Akgül’ün başarılarını kendine örnek aldığını belirterek, “Şuanda Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübündeyim. Kulübüm bana her türlü desteği veriyor. Taha Akgül ile aynı kulüpteyiz. Taha ülkemizin ve Sivas’ımızın gururu. Aldığı şampiyonluklarla kendini lider yaptı ve bütün dünyaya tanıttı. Olimpiyatlarda onun başarılarını kendime hedef alıp izinden gitmek istiyorum. Önümüzde olimpiyat kotası için Gürcistan turnuvası var. Daha sonra dünya şampiyonası var. 2024 Paris olimpiyatları var. Orada kendimi şampiyon yapmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Abdullah Kayapınar, rekor kırmak istediğini ve bunun için daha fazla çalıştığını dile getirdi. Kayapınar, ''Günde 1-2 saat ara vermeden çalışıyorum. Ne kadar çok antrenman yaparsak tekniklerimiz gelişiyor. Kendimi olimpiyatlara hedeflediğim için daha çok çalışmam lazım. Hedefim 185 kilo kaldırarak rekor kırmak. Kendimi tamamen bu rekora hedefledim. Vietnamlı bir sporcu 183.5 kaldırarak rekor kırmıştı. Bende 185 kilo kaldırarak onun rekorunu elinden alarak ülkemize bu gururu yaşatmak istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler