Serbay Şenkal Siyasi Tweetler Nedeniyle GSTV'den Kovulduğunu Açıkladı

İsa Kethüda
15.03.2023 - 09:28 | Son Güncellenme: 15.03.2023 - 10:12

GSTV programcılarından Serbay Şenkal, attığı tweet'ler nedeniyle yapılan siyasi baskı soncu Galatasaray Kulübü'nün kendisini kovduğunu açıkladı. İşte o açıklamalar.

AJANSSPOR-HABER

GSTV programcılarından Serbay Şenkal, siyasi basıklar sonucu işinden kovulduğunu açıkladı. Şenkal, kendi adını taşıyan Youtube kanalında yaptığı açıklamada, sosyal medyada paylaşımları nedeniyle 2 ay önce işten çıkartıldığını söyledi. Şenkal, takımın kötü gittiği bir dönem ve ardından da deprem nedeniyle açıklama yapmayı geciktirdiğini söyledi.

"Dursun Özbek'e çok kırgınım"

Şenkal, kendisine yapılan bilidirimde sosyal medaydan yapdığı 'siyasi' paylaşımlar nedeniyle işine son verildiğinin yazıldığını vurguladı. Öncelikle Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e dair duygularını anlatan Şenkal, "Çok kırgınım. Kalbim çok çok buruk. Beni karşısına alıp önce bir uyarmasını beklerdim" dedi. 

Attığı tweet'lerden örnekler verdi

Serbay Şenkal, daha sonra işten atılmasına neden olan sosyal medya paylaşımlarından örnekler verdi. Şenkal, mülteciler, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın İzmir'in kurtuluşu ve Türkiye'de insanların mutsuzluğu ve fakirliği ile döviz kurları gibi konularda attığı tweet'leri paylaştı.

İlgini Çekebilir
Galatasaray yıldız oyuncu için harekete geçti! 5 milyon Euro...
Habere Git

"10 yıllık kariyerimi yerle yeksan ettiniz"

Şenkal, "Galatasaray Kulübü'nde çalışıyorsunuz, siyaset yapma diyorlar. Kötü giden ekonomiyle ilgili ekonomiden sorumlu insanlara benim isyan etmem, cesaretle ses yükseltmem kabahat mi, suç mu, siyaset yapmak mı? Sayın Cumhurbaşkanı'nın hatalarını yüzüne vurmam benim siyaset yapmam anlamına mı geliyor? Benim işten çıkarılmama bu vesile midir? Galatasaray TV'deki 10 yıllık kariyerimi yerle yeksan ettiniz?" dedi. 

Şenkal: Kraldan çok kralcılar var

Kraldan çok kralcılar olduğunu söyleyen Şenkal, "Belki benim çocuğum vardı, kiram vardı, kredi borcum vardı! Ne yapacaktım ben? Alacağım üç kuruşluk tazminatla hayatımımı kurgulayacaktım. Bu kadar mı merhametsizsiniz? Size sesleniyorum sayın Cumhurbaşkanı!Hakaret mi ettim, küfür mü ettim? Hiçbirini yapmadım" dedi.

"Nerede kaldı vicdanı hür camia"

Attığı tweet'lerden dolayı ekmeğiyle oynandığını söyleyen Şenkal, "Galatasaray Spor Kulübü, bu fikri hür, vicdanı hür camia, bu attığım tweet'lerden dolayı beni işten kovdu. Soruyorum size! Nerede kaldı fikri hür, vicdanı hür... Nerede kaldı? Ben korkmuyorum arkadaşlar! Ama böyle bir düşünce yapısı olamaz. İnsanlar düşüncelerini paylaşabilmeli. Türkiye resmen sansürler ülkesi oldu" dedi.

İlgini Çekebilir
Lider Galatasaray'dan Fan Token yükselişi
Habere Git

"Kovulmam gurur madalyamdır"

Şenkal, "İşten kovulduğum için çocuklarıma anlatacağım bir onur madalyasıdır. İleride göğsüm kabararak, böyle bir düzen vardı, böyle bir rejim vardı, insanların düşüncelerine tahammül edemeyen, merhametsiz, vicdansız bir düzen vardı ve insanlar sindirilmişti. Ve ben böyle bir dönemdem sinmedim, korkmadım, konuşabildim diye çocuklarıma anlatacağım" dedi.

Arda Güler övgüsüyle ödül aldı

Serbay Şenkal, Fenerbahçe'nin genç yıldızığı Arda Güler için yaptığı konuşmayla da gündeme gelmişti. Şenkal, 2-2 biten Galatasaray-Fenerbahçe U19 maçına dair yaptığı yorumda, "Fenerbahçe'de forma giyen Arda Güler diye 16 yaşında bir çocuk var. Türk futbolu Arda Güler adında bir futbolcu kazanacak. Fenerbahçe'yi de teprik etmek lazım. Bunlar bizim evlatlarımız. Galatasaray'a, benim takımıma gol attığında ben mutlu oldum" dedi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, bu sözlerinden ötürü Şenkal'a "Fair Play-Centilmenlik Ödülü" verdi. 

Taylan Antalyalı yorumuyla da manşet oldu

Şenkal, farklı cinsiyetlere saygı mesajını içeren bir tişört giydiği için özellikle sosyal medyada linç edilen Galatasaraylı futbolcu Taylan Antalalyalı'ya verdiği destekle de gündem oldu. Şenkal, "Bir Galatasaray taraftarı olarak onunla gurur duyuyorum cesaretinden dolayı. İnsanları ötekileştirmediğinden, kutuplaştırmadığından, ırkçılık, faşizanlık, partizanlık yapmadığından dolayı Taylan Antalyalı kardeşimi tebrik ediyorum. Bunu yapanların amacı çok belli, toplumu kutuplaştırmak, ayrıştırmak insanları birbirinden uzaklaştırmak, faşistlik ve ırkçılık yapmak" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler