AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Skandal! Rusya'da Fenerbahçe'ye eziyet çektirdiler

Ajansspor Editör
İsa
İlk Yayınlanma : 20 Nis 2021 - 19:04 / Son Güncelleme : 21 Nis 2021 - 00:15

THY Avrupa Ligi takımlarından Fenerbahçe Beko, CSKA Moskova ile karşılaşacakları maçı öncesi bir açıklama yaptı. İşte detaylar.

Skandal! Rusya'da Fenerbahçe'ye eziyet çektirdiler

AJANSSPOR-HABER

THY Avrupa Ligi Play-Off turu ilk maçında yarın CSKA Moskova ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko'dan açıklama geldi.

"Uçuş izni tarafımıza 17.50 itibarıyla 19.00 olarak bildirilmiştir

Kulüpten yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın, 21 Nisan Çarşamba günü (yarın) Rusya’da CSKA Moskova ile Turkish Airlines EuroLeague Playoff turu ilk maçına çıkması gerekmektedir.

 
Ekibimiz, bu karşılaşma için seyahat planını, 20 Nisan Salı günü (bugün) 17.00’da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Moskova’ya uçacak şekilde yapmış, Rusya’nın yetkili mercileri tarafından uçuş izni tarafımıza 17.50 itibarıyla 19.00 olarak bildirilmiştir. Öğlen idmanını tamamlayan takımımız, hava alanına planlanan hareket saati 15.15 olmasına rağmen, saatlerce Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda uçuş izninin verilmesini beklemiştir.

Eziyet çektirdiler

Aynı zamanda, Takımımız EuroLeague protokolleri gereğince tüm Covid testlerini ülkemizde tamamlamış ve gerekli belgeleri sağlamış olmasına rağmen, Rusya’ya inişimizin hemen ardından ilave bir test zorunluluğu olduğu CSKA yetkililerince tarafımıza iletilmiştir.
 
Kulübümüzün yaptığı araştırmalar sonucunda bu uygulamanın daha önce hiçbir EuroLeague takımına yapılmadığı öğrenilmiştir.
 
Ayrıca yine CSKA yetkilileri tarafından bu testin Takımımız tarafından reddedilmesi durumunda ekibimizin olası beşinci karşılaşmanın yapılması halinde Rusya’ya giriş yapamayacağı iletilmiştir.
 
TC Moskova Büyükelçiliğimiz nezdinde alınan bilgiye göre daha önce hiçbir takıma bu uygulama yapılmamış ve 19 Nisan Pazartesi günü (dün) Hentbol Milli Takımımız ikinci test alınmadan Rusya’ya giriş yapmıştır.
 
Kulübümüz, her iki konu hakkında da EuroLeague yetkililerini bilgilendirmiştir" ifadelerine yer verildi. 

Fenerbahçe'den bir açıklama daha...

Fenerbahçe yeni bir açıklama daha yaptı ve takımın Moskova'ya ulaştığını duyurdu.


Kulüpten yapılan açıklamada, “Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, yaklaşık iki buçuk saatlik bir yolculuğun ardından Moskova’ya ulaşmıştır. Ekibimizin Rusya’ya indiği andan kamp yaptığımız otele geçene kadarki süreçte hiçbir sorun yaşanmamıştır.

Spor Bakanı ve Büyükelçi'de destek


Bu süre zarfında Takımımızla yakından ilgilenen ve iner inmez kafilemizi telefonla arayan Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar’a teşekkürlerimizi sunarız. Aynı zamanda bizleri havaalanında karşılayarak büyük bir misafirperverlik örneği gösteren Başkonsolosumuz Akgün Bor’a ve Büyükelçilik mensuplarımıza teşekkür ederiz
" ifadeleri kullanıldı.