• Diğerleri

Slimani'den Ersun Yanal'a: "Bize neden böyle davrandı..."

21 Mayıs 2020 16:43- Son Güncelleme - 21 Mayıs 2020 16:53
Google news abonelik

Kariyerini Monaco'da sürdüren Cezayirli golcü Islam Slimani, Fenerbahçe günleriyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı ve sarı lacivertlilerin eski teknik direktörü Ersun Yanal'ın kendisini kadro dışı bırakmasına da değindi.  

Le Score'a röportaj veren Slimani, Fenerbahçe'de geçirdiği dönemi başarısızlık olarak görmediğini söyleyerek, "Benim için Fenerbahçe, çoğu insanın düşündüğü gibi başarısız bir deneyim olmaktan çok uzak. Aksine, zenginleştirici bir deneyimdi. Türkiye'de bir şeyler gördüm, özellikle daha önce hiç görmediğim ekstra şeyler, başka bir dünya." dedi.

Konuyla ilgili detay verilmesi istenen tecrübeli golcü, "Her şeye perde arkasında karar veriliyordu, atmosfer sağlıksızdı. Orada birçok şeye katlanmak zorunda kaldım. Başladığımda ilk 11'de oynuyordum. Beni ve Benzia'yı kadro dışı bırakan yeni teknik direktörün (Ersun Yanal) gelişiyle her şey bir gecede değişti." diye konuştu.

Ersun Yanal sözleri

Ersun Yanal sözleri

Ersun Yanal'ın göreve geldikten bir hafta sonra kendisini ve vatandaşı Yassine Benzia'yı kadro dışı bıraktığını söyleyen Cezayirli Islam Slimani, "Gelişinden bir hafta sonra bize artık antrenman yapamayacağımızı çünkü kiralık oyuncular olduğumuzu söyledi. Bunun üstesinden gelemedik. Bugün bile bize neden bu şekilde davranıldığı benim ve Benzia için hâlâ net değil. Nedenlerin sportif olmadığı açık çünkü futbol hakkında konuşacaksak, en iyiler bizdik." ifadesini kullandı.  

Monaco'ya transferi

Monaco'ya transferinin sürpriz olmadığını ve Fenerbahçe'de geçirdiği sıkıntı günlerin kendisini hırslandırdığını vurgulayan Cezayirli forvet, "Monaco'ya transferimin tesadüf olmadığını kanıtlamanın bir yolu oldu. Futbola başladığımdan beri yeteneklerime daima güvendim. Fenerbahçe'ye transfer olduktan sonraki dönüş cesaretimi kırmadı. Bazı insanlar Monaco'ya gittiğime şaşırdı, ben şaşırmadım." diye görüş bildirdi. 

Slimani Monaco'da kaç gol attı?

Tescil edilen Fransa Ligi'nde 18 maça çıkan ve Ben Yedder ile iyi bir ikili oluşturan Slimani, Monaco formasıyla 9 gol 7 asistlik performansıyla dikkat çekti.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

Son saniyede penaltı kaçırdı!