Slovenya, Jordan Morgan'ı devşirdi

7 Şubat 2020 19:45- Son Güncelleme - 7 Şubat 2020 19:45
Google news abonelik
Slovenya, Jordan Morgan'ı devşirdi

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka forması giyen ve Slovenya vatandaşlığı alan Jordan Morgan, Slovenya Milli Takımı'nda forma giyme hakkı elde etti.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

Bu sezon başında aramıza katılan ve gösterdiği performans ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan oyuncumuz Jordan Morgan, Slovenya vatandaşlığı alarak Slovenya Milli Takımı’nda forma giyme hakkı elde etti.

Son Avrupa şampiyonu Slovenya’nın formasını giyeceği için çok mutlu olduğunu dile getiren Jordan Morgan, şu ifadeleri kullandı:

“Kariyerimin bir bölümünü Slovenya’da geçirmiştim ve şimdi Slovenya vatandaşlığı elde ettiğim için Slovenya Milli Takımı’nın formasını giyeceğim için gerçekten çok mutluyum. Kariyerimin ilerleyen döneminde Avrupa’nın en büyük ulusal basketbol organizasyonlarında boy göstermek en büyük dileğimdi. Slovenya Milli Takımı ile büyük organizasyonlara katılma şansım olacak. Slovenya son Avrupa şampiyonu ve şampiyonluk kutlamaları sırasındaki coşkuyu ben de yakından takip ettim. Yeniden muhteşem Slovenya taraftarlarının önüne çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Slovenya Milli Takımı formasını giymekten gurur duyacağım.”

Pınar Karşıyaka ailesi olarak oyuncumuz Jordan Morgan’ı tebrik ediyor ve kendisine milli takım serüveninde başarılar diliyoruz.

AJANSSPOR

Kendi kalesine ilginç gol