Sneijder gerçekleri

27.05.2020 - 14:16 | Son Güncellenme: 27.05.2020 - 14:19

Galatasaray’da Hasan Şaş’ın ayrılığının ardından yeni sezonda teknik direktör Fatih Terim’in yardımcılarının kim olacağı merak ediliyor.

Burhan Can Terzi - AJANSSPOR

Florya’da yeni bir devrime hazırlanan tecrübeli teknik direktör; Albert Riera, Johan Elmander, Ümit Karan, Tomas Ujfalusi gibi isimlerle Avrupai bir sistem kurmayı planlanıyor.

Son olarak İspanyol basınından önemli bir iddia geldi. Galatasaray’ın eski yıldızı Wesley Sneijder’in Terim’in yeni yardımcısı olacağı ileri sürüldü. Fakat bu iddia ne kadar gerçeği yansıtıyor...

FUTBOLCU OLARAK AFFEDER AMA...

Wesley Sneijder, Galatasaray’a ilk geldiğinde teknik direktörlük koltuğunda Fatih Terim vardı. O dönem Sneijder, Terim’e problem yaratmış, Mersin İdmanyurdu maçında oyundan alınınca başkan Ünal Aysal’a ve Bülent Tulun’a şikayette bulunmuş, bu konu Terim’i oldukça rahatsız etmişti. Takımın başarısı için o dönem bu konu büyütülmese de Terim’in ayrılık sürecinde de etkisi olmuştu. Sonrasında hem Hasan Şaş hem de Abdurrahim Albayrak, Sneijder transferinde Terim’in çok istekli olmadığını belirtmişti.

 

2016’da Fatih Terim, Milli Takımı’nda başındayken, Galatasaray futbolcuların da katıldığı Turgay Şeren’in cenazesinde Terim ve Sneijder karşılaşmış ve ikili arasında sıcak bir selamlaşma olmuştu. 2018 yazında Sneijder’in geri dönüşü gündeme gelmişti ancak Terim geri getirmemişti. Geçmişte yaşananlara rağmen problemlere hoca-futbolcu ilişkisinde göz yumulabilir fakat Terim’in yardımcısı olarak Hollandalı yıldızı istemesi pek ihtimal dahilinde gözükmüyor.

 

10 BİN EUROYA ÇALIŞIR MI?

Wesley Sneijder’in Galatasaray ile yaptığı son sözleşmede Hollandalı futbolcunun garanti geliri 4.5 milyon euro’ydu. Sarı-kırmızılı takımda Fatih Terim’in yardımcılarının ortalama maaşı euro bazına vurulduğunda 10 bin.. Taffarel’in dönüşü dahi 20 bin euro’dan daha az ücreti kabul etmesi. Asıl soru şu Sneijder 10 bin, 20 bin eurolar bandında maaşı kabul eder mi?

Senin için hazırladığımız haberler