"Sneijder tahrik ediliyor"

07.07.2016 05:48 - Son Güncelleme -
"Sneijder tahrik ediliyor"

Hollandalı yıldızın menaceri Albers, Sneijder’in yönetim tarafından tahrik edildiğini söyledi. İşte Albers’in Telegraaf’a yaptığı açıklamalar...

GalatasaraySneijder’in sözleşmesinde yer alan 7.5 milyon Euro’luk bonservisi almak için onu zorla göndermeye çalışıyor. Ama kullandıkları yöntemler çok ilginç, Hollanda’da bir amatör futbolcu sarı kart gördüğünde 15 Euro ceza alıyor ve kulübü adına buna üzülüyor ama Wesley’den bir sarı kart için 300 bin Euro istiyorlar. Bunu tabii ki de kabullenmeyecek ama Galatasaray’ın olayı bu seviyeye düşürmesi çok üzücü...”

‘Avukatımız işlem başlattı’

“Şirket avukatımız Cor Hellingman zaten gereken girişimleri başlattı. Bunu kabullenmemiz imkansız.TFF’ye ve FIFPRO’ya (Dünya Profesyonel Futbolcular Derneği) başvurdu ve görüşmeler yapıldı. Avukatımıza göre Galatasaray sözleşmedeki maddeleri yerine getirmek istemiyor, belki bu UEFA’dan gelen ceza ve yükümlülüklerle ilgili ama yönetimin kendisi Sneijder’le devam etmek istedi. Gelecekle ilgili olumlu planlar yapılmıştı. Zaten Galatasaray taraftarı oyuncuma tapıyor...”

‘Sabri ve Hamit yenilendi’

Galatasaray onun serbest kalmaması için, yani ileride bonservissiz kulüpten ayrılmaması için sözleşmesini yeniledi. Ona ödenecek yaklaşık 5 milyon Euro sorun olamaz çünkü Sabri ve Hamit’in de sözleşmelerini 4 milyon Euro karşılığında yenilediler...”

‘Bunu anlamak mümkün değil’

Sneijder’i tahrik etme çabaları bu ay başında da devam etti, kulüp ve hocası 1 Temmuz’da antrenmanlara katılmasını istedi. Ne gariptir ki Galatasaray Kulübü yetkilileri zaten Sneijder’e 8 Temmuz’a kadar izin vermişti. Bu söz kupa finalinin hemen sonrasında Wesley’e bizzat kulüp yetkilileri tarafından verildi. Bunu anlamak mümkün değil zaten Wesley de kabul etmedi. Şu anda İspanya’da ailesiyle tatilde ama özel antrenmanlarını da tabii ki yapıyor...” - Fanatik

Rodallega genç hayranı ile buluşup forma hediye etti!

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up