"Sneijder'e ekibimde her zaman yer var"

08.06.2020 - 18:13 | Son Güncellenme: 08.06.2020 - 18:15

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Wesley Sneijder hakkında konuştu ve Galatasaray'ın eski yıldızını ekibine katmak için görüştüklerini duyurdu.

TRT Spor'a konuşan Bülent Uygun, "Sneijder ile beraber Katar ekibi Al Gharafa'da birlkte çalıştınız, öğrencinizdi, Sneijder, Türkiye'de hangi takıma teknik direktör veya antrenör olarak geliyor?" sorusu üzerine Wesley Sneijder'in Galatasaray hayali kurduğunu söyledi.

Fatih Terim çağırırsa...

Uygun, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in çağırması halinde Sneijder'in koşa koşa gideceğini ifade ederek, "Sneijder kendisini geliştiriyor, antrenörlük konusunda eğitimler alıyor. İyi bir Galatasaraylı ve Galatasaray taraftarı tarafından da çok seviliyor. Ajax'ta zaten altyapı eğitimi konusundaki eğitimine devam ediyor. İleriki süreçteki hayallerinden biri Galatasaray'da teknik direktör olmak. Aynı şekilde Inter'de ve Real Madrid'de teknik direktör olmak istiyor. Bildiğim kadarıyla Real Madrid'de teknik ekibe katılması konusunda bir arzu var ama Sneijder şu anda net bir karar vermiş değil. Tabii ki Fatih Terim hocamız çağırırsa Galatasaray'a koşa koşa gelir. Onun dışında şuraya gidecek buraya gelecek diye bir durum şu an yok. Belki bir teklif gelirse o takıma teknik direktör olarak gelebilir. Ona bir şey diyemem" dedi.

Sneijder, Uygun'un ekibine katılacak mı?

Uygun, "Siz, Sneijder'i Denizlispor'a yardımcı antrenör olarak getirmeyi düşündünüz mü?" sorusunu ise "Ben her zaman Sneijder'e 'Benim ekibimde her zaman yerin var. Ne zaman istersen, bize şeref verirsin' diyorum. Onunla bu konuyla ilgili de zaten görüşüyoruz" şeklinde yanıtladı.

 

Senin için hazırladığımız haberler