Sofiane Feghouli, Galatasaraylı Sacha Boey ve Fatih Terim hakkında konuştu

Ali Bozkurt
25.10.2023 - 11:15 | Son Güncellenme: 25.10.2023 - 11:23

Bir dönem Galatasaray forması giyen ve Süper Lig ekibi Fatih Karagümrük'e transfer olan Sofiane Feghouli, Sacha Boey ve Fatih Terim hakkında açıklama yaptı.

Sofiane Feghouli, Galatasaraylı Sacha Boey ve Fatih Terim hakkında konuştu

AJANSSPOR HABER

Bir dönem Süper Lig devi Galatasaray forması giyen ve sözleşmesi sona erdikten sonra Fatih Karagümrük'e transfer olan Sofiane Feghouli, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçları hakkında açıklama yaparken Sacha Boey'in performansı ve eski teknik direktörü Fatih Terim hakkında konuştu.

''Süper Lig'de oyun çok duruyor''

Süper Lig'in kalitesi hakkında konuşan Feghouli, ''Genel olarak kaliteli bir lig olduğunu düşünüyorum. Özellikle başlangıç düdüğünden 60. dakikaya kadar gerçekten çok disiplinli bir oyun görebiliyoruz. Boşlukların çok fazla olmadığı diye de tarif edebiliriz. 60’tan sonra da her iki tarafta da hem hücumda hem defans hattında belli başlı boşluklar oluşuyor. Bence Türkiye Ligi’ni büyük liglerden ayıran en temel fark o 90 dakikalık süreye tamamına yayılamayışı. İlk 60 dakikadan sonra yavaş yavaş takımlar ve oyuncular yoruldukça fark açılıyor. Oyun çok duruyor. Maalesef oyuna çok fazla müdahale olduğu için çok fazla düdük sesiyle karşılaştığımız için oyunun durup akmaması da maalesef kaliteyi düşüren faktörlerden. Ligin kalitesini anlatmaya çalışırken genel olarak böyle iki başlık verebilirim'' dedi.

''Galatasaray adına mutluyum''

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi serüveni hakkında konuşan Sofiane Feghouli, ''Hem Galatasaray hem eskiden birlikte olduğum takım arkadaşlarım adına çok mutluyum. İyi bir performans gösteriyorlar. Gruptan da çıkıp son 16’ya kadar oradan da sonrasını yapabilecek durumda olabilirler çünkü iyi durumda Galatasaray. Şampiyonlar Ligi’nde olmaları ülke için de çok önemli.'' dedi.

'Sacha Boey, dünyanın en iyilerinden''

Eski takımı Galatasaray'da birlikte oynadıkları oyuncular hakkında konuşan Sofiane Feghouli, Sacha Boey'e övgüler yağdırdı. Feghouli, ''Çok uzun zamandır tanıdığım eski arkadaşlarım var. Sevdiğim ve sürekli irtibatta olduğum kişiler var. Oyuncu bazlı da konuşacak olursak Sacha Boey kendi pozisyonunda belki de dünyanın en iyilerinden biri. Çok iyi performansla götürüyor. Kerem, çok yüksek seviyede ve karakterli bir oyun ortaya koyuyor. Uzun yıllardır tanıdığımız Muslera takım için çok önemli bir parça. Genel olarak onlar adına çok mutluyum'' dedi.

''Fatih Terim kararı verecektir''

Eski hocası Fatih Terim hakkında açıklama yapan Feghouli, ''Çok güzel anılarımız var. Çok güzel şeyler kazandık. Büyük başarılar elde ettik, kupalar kazandık. Şu anda belki herhangi bir takımın teknik direktörlüğünü yapmıyor ama tabii ki her zaman en iyi yerlerde olacaktır. Sonuçta çok başarılar kazandığımız birlikte çalışırken de çok iyi şeyler yakaladığımız bir teknik direktör. O ve ailesi için en doğru zamanda ne olacaksa mutlaka Fatih Terim kararı verecektir. Şu anda çalışıp çalışmaması çok önemli değil. Çok önemli bir isimden bahsediyoruz. O yüzden doğru proje ile bir yerde tekrar futbol sahnesinde yerini alır'' dedi.

33 yaşındaki futbolcu, Türkiye’de forma giydiği dönemde en güçlü orta saha kurgusunun sorulması üzerine, “Kendi zamanımdan Fernando, N’diaye ve Belhanda. Bu üçlüyü belki de en güçlü orta saha olarak sayabilirim. Hem kalite hem karakter anlamında” cevabını verdi.

Senin için hazırladığımız haberler