Sofuoğlu, liderliğini sürdürmek istiyor

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, İspanya'da mücadele edeceği Dünya Supersport Şampiyonası'nın 10. ayağında liderliğini sürdürmeye çalışacak.
15 Eylül 2015 12:44- Son Güncelleme - 15 Eylül 2015 12:44
Google news abonelik
Sofuoğlu, liderliğini sürdürmek istiyor

Akyazı ilçesinde kendi adını taşıyan pistte hazırlıklarını sürdüren Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zor günler geçirmesine rağmen bütün olumsuzlukları geride bırakıp, dünya şampiyonluğuna ulaşmak için mücadele verdiğini söyledi.

Sofuoğlu, zorlu bir süreçten geçtiğini ve kendisini son 1,5 aydır antrenmanlara verdiğini belirterek, "Hiç çalışmadığım kadar çok çalıştım. Genel klasmanda lider durumdayız. Son üç yarış, bu liderliği korumak gerekiyor. Şampiyonluğa ulaşmaya çok az kaldı. Bu zorlu sezonun ardından şampiyonluğu başarabilirsek bundan daha büyük şükür olmaz çünkü gerçekten sıkıntılı dönemler geçirdim. 3 ay boyunca antrenmansız yarışlara çıktım. İlk defa bu yarış için antrenmanlar yapıyorum. Özellikle 1,5 aydır hiç aralık vermedim, her gün çok sıkı çalıştım" diye konuştu.

Kondisyon ve moral olarak hazır olduğunu belirten Sofuoğlu, takımının da İspanya yarışı için yeni bir motosiklet hazırladığına işaret etti.

İspanya ve Fransa'da başarılı sonuçların ardından şampiyonluğa çok yaklaşacaklarını dile getiren Sofuoğlu, şunları kaydetti:
"Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Özellikle son günlerde yaşanan olaylardan dolayı hiçbir Türk insanın mutlu ve moralli olması mümkün değildir. Kendimi sadece antrenmana verdim. Aralıksız gece gündüz antrenmanlar yapıyorum. Motosiklet dışında farklı antrenmanlar da yapıyorum. Bu antrenmanlar sayesinde kendimi daha iyi hissediyorum. Çok iyi hazırlandım. Moralsiz günlerin ardından bir şampiyonluğun benim ve Türkiye için güzel olacağına inanıyorum. Avrupa'da yakalanan her başarı Türkiye için olacak. Yakaladığım başarılar eskiden Kenan Sofuoğlu için, dünya şampiyonluğu peşinde koşan bir genç içindi ama bundan sonrakiler ülkem için olacak."

Sofuoğlu, yetiştirdiği motorcuların da çok hızlı olunduğunu ve ileri ki yıllarda yakalanacak olan başarıların kendisi için ayrı bir onur olacağını dile getirdi.

Kariyerinin son yıllarını da şampiyonluklarla tamamlayıp, genç motorcuların gelişmesine yönelik çalışmalar yapacağına işaret eden Sofuoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
"Türkiye'de çok başarılı sporcu kardeşlerim var. Onların başarıları beni mutlu ediyor. Güreş alanında yakalanan dünya şampiyonluğu da beni çok mutlu etti. Rabbim inşallah bana bu sezon dünya şampiyonluğunu, futbol takımımıza da Avrupa elemelerine gitmeyi nasip eder. İnşallah spor açısından başarılı bir sezon olur."