Sofuoğlu'na büyük destek!

Motosiklette Dünya Supersport Şampiyonası'nın İtalya'da düzenlenen 5. etabına beyin kanaması geçiren çocuğu Hamza'nın üzüntüsüyle katılan Kenan Sofuoğlu'na, destek geldi..
11 Mayıs 2015 14:18- Son Güncelleme - 11 Mayıs 2015 14:18
Google news abonelik
Sofuoğlu'na büyük destek!

Kenan Sofuoğlu'na, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Motosiklet Federasyonu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) destek verdi.

Milli motosikletçinin galibiyetiyle sonuçlanan Imola pistinde yarışı, Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMOK adına Sezai Bağbaşı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı temsilen Orhan Ayhan ve TASKK adına da Adnan Ersan İtalya'ya yerinden takip etti.

Başkan Uçar, çocuğunun hastalığı sebebiyle Sofuoğlu'nun İtalya'daki yarışa katılmamayı düşündüğünü belirterek, "Kendisi profesyonel ve inançlı birisi. Piste çıktı ve etabı birinci bitirdi" dedi.

Avrupa'da yaşayan Türklerden oluşan taraftarların, tribünlere gelerek Kenan'a destek olduğunu anlatan Uçar, şöyle devam etti: "Spor Genel Müdürlüğü Merkez Danışma Kurulu üyeleri Bağbaşı, Ayhan ve Ersan İtalya'da Kenan'ın yanında yer aldı. Çok mutlu oldu. Spor duayeni Orhan Ayhan yarış öncesinde kendisine bazı tavsiyelerde bulundu. Kendi yaşadığı tecrübeleri ona aktardı. Bunun ardından etabın şampiyonu oldu. En yakın rakibi MV Agusta Reparto Corse'nin Fransız pilotu Jules Cluzel'i geride bıraktı"

Uçar, yarış öncesinde Kenan'ın 24 saat çocuğu için hastanenin bahçesinde beklediğini ve bu sebeple de psikolojisinin iyi olmadığını ifade etti.

Sofuoğlu'nun yarış öncesi "endişeli" olduğunu dile getiren Uçar, şunları söyledi
"Yarışta yer almamayı düşünüyordu. Annesi de bir şey olur diye korkuyordu. Ben ve diğer temsilcilerin de İtalya'da olacağını söyledik. Profesyonel ve inançlı birisi. Önemli bir yarıştı. Federasyon olarak Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür ediyorum. Sporcumuzu, olayın yaşandığı ilk dakikadan itibaren hiç yalnız bırakmadı. Gençlik ve Spor Bakanı, Sağlık Bakanı da aynı şekilde her aşamada bizlerin ve Kenan'ın yanında oldu. Sağlık Bakanlığı'nın tüm kurumları seferber edildi"

Hamza'nın sağlık durumu 
Motosiklet Federasyonu Başkanı Uçar, Sofuoğlu'nun 2 aylık çocuğu Hamza'nın sağlık durumunun düzelme yönünde ilerlediğini söyledi.

Ameliyattan sonra çocuğun ayağı, bacağı ve ellerini oynattığını ifade eden Uçar, "Bunun ardından beyin fonksiyonları geliyor. Gözünü açmasıyla beraber iyileşme ilerlemiş olacak. Doktorlar onu bekliyor. Makine desteği olmadan nefes alması bekleniyor. Boynundan yukarısında tepki yok" ifadelerini kullandı.