AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Son Dakika | Fenerbahçe'den Amed Maçı Olaylarından Sonra Açıklama

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 02 Nis 2022 - 19:07 / Son Güncelleme : 02 Nis 2022 - 23:35

Amed Sportif Faaliyetler - Fenerbaçe Kadınlar Süper Ligi maçında çıkan kavganın ardından Fenerbahçe açıklama yaptı. Sarı-Lacivertliler, "çirkin ve utanç verici" dedi.

AJANSSPOR HABER

Kadınlar Süper Ligi'nde Amed Sportif Faaliyetler ile Fenerbaçe karşı karşıya geldi. Diyarbakır'da oynanan mücadelenin 90+10. dakikasında büyük bir kavga çıktı. Güvenlik güçlerinin sahaya inerek, Sarı-Lacivertli futbolcuları geniş önlemlerle çıkardığı olayın ardından kulüpten açıklama geldi.

"Kabul edilemez"

Fenerbahçe'nin yayınladığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Fenerbahçe Kadın Futbol Takımımızın,Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi 17. haftasında bugün Amed Sportif Faaliyetler ile oynadığı maçta kullandığımız penaltı atışının ardından, sebepsiz şekilde saldırı ile başlayan olaylar kabul edilemezdir!"

"Türk sporu adına utanç verici"

"Amed Sportif Faaliyetler takımı oyuncularının, teknik ekiplerinin, maçı yöneten hakemlerin tutum ve davranışları, sporcularımıza yaptıkları saldırı ve devamında gelişen olaylar, sporcularımız darp edilirken hakem tarafından gösterilen üç kırmızı kart ve tribünlerden tuğla atılmasına kadar uzanan kavga ortamı, Türk sporu adına utanç vericidir."

TFF göreve çağırıldı

"Fenerbahçe Spor Kulübü olarak başta bu saldırıyı başlatan rakip takımdan Sultan Demir isimli spora yakışmayan kişi olmak üzere, bu çirkin saldırıda payı olan her bir ismin gereken cezayı almaları adına Türkiye Futbol Federasyonu’nu göreve davet ediyor, maç esnasında ve maç sonunda yaşanan olayları en ince detayına kadar titizlik ve ciddiyetle incelenmesini, araştırılmasını ve kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz."

"Armamızı taşıyan sporcularımıza, teknik ve idari ekibimize maç sırasında ve sonrasında yaşatılan bu çirkin saldırının ve utanç verici olayın cezasız kalmaması için tüm yetkilileri göreve davet ediyor, konunun takipçisi olacağımızın tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz."