AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe'den, İsmail Kartal'ın Veda Ettiği İddiasına Cevap Geldi

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 14 May 2022 - 13:21 / Son Güncelleme : 14 May 2022 - 19:05

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın, Kadıköy'deki Fatih Karagümrük maçı öncesi taraftarlara veda ettiği iddia edildi. Fenerbahçe konuyla ilgili açıklama yaptı.

AJANSSPOR HABER

Kadıköy'deki son maçına Fatih Karagümrük karşısında çıkmaya hazırlanan Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal'ın, veda etmeye hazırlandığı iddia edildi.

"Taraftarımız yolumuzu aydınlattı"

Fanatik'in haberine göre; oyuncularının kendisine galibiyet sözü verdiğini dile getiren tecrübeli teknik adam, "Biz, taraftarımız sayesinde mabedimizi yeniden yıkılmaz bir kale haline getirdik. Onların bize verdiği enerjiyle, yenilmesi zor denen takımları devirerek Şampiyonlar Ligi hedefimize her hafta bir adım daha yaklaştık. Tribünlerin özellikle derbilerde bana ve oyuncularımıza gösterdikleri sevgi, bizlerin başarıya giden yolunu aydınlattı." ifadelerini kullandı.

"Artık elveda deme zamanı"

İsmail Kartal, "Tabii ki daha farklı olmasını, 12. adama şampiyonluk hediye etmeyi çok isterdik. Ancak göreve başladığım zaman bu yoldan bir hayli sapmıştık. Bu nedenle şampiyonluk bizim için ulaşılması çok zor bir hedefti. Her şeye rağmen taraftarı yeniden tribünlere çekebildiğimiz için mutluyum. Artık elveda deme zamanı. Onlara bol gollü, güzel bir galibiyetle veda etmeyi arzuluyorum. Fenerbahçe'nin bir evladı olarak onlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Şu anki şartlarda devam etmek isterim"

İsmail Kartal, kalan iki maçın ardından sözleşmesinin sona ereceğini hatırlatarak, "Bundan sonrası başkan ve yönetimin. Eğer kalacaksam, ekibimle birlikte şu anki şartlarda devam etmek isterim." dedi.

Fenerbahçe'den açıklama geldi

Öte yandan Fenerbahçe, İsmail Kartal ile ilgili açıklama yayınladı. Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Kartal ile ilgili yapılan haberin doğru olmadığı şu ifadelerle vurgulandı:

"Bugün Fanatik gazetesinde yayınlanan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal’ın söylediği iddia edilen açıklamaların tamamı hayal ürünüdür. Taraftarlarımızdan gazetecilik etiğinden uzak, okuyucularını ve kamuoyunu açık bir şekilde yönlendirmeye yönelik yayınlanmış bu sözde röportajı dikkate almamalarını rica ediyor; ilgili kurumu doğru habercilik yapmaları konusunda bir kez daha uyarıyoruz."