AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Son olay sabrını taşırdı! Eski Fatih Terim geri dönüyor

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 26 Eki 2021 - 12:17 / Son Güncelleme : 26 Eki 2021 - 13:28

90'lı ve 2000'li yıllara göre oyunculara sert yüzünü daha az gösteren Fatih Terim, Beşiktaş maçındaki penaltı olayından sonra sabrı taştı. Tüm futbolcular kendine gelene kadar Terim'in mesafeli bir yaklaşımı olacak. Detaylar haberimizde...

Burhan Can TERZİ-AJANSSPOR

Galatasaray'da daha önce Belhanda ile Diagne, yine Diagne ile Sinan Gümüş saha içerisinde penaltı tartışmaları yaşamıştı. Geçen sezon belki de en kritik maç olan Denizlispor maçında bir önceki penaltıyı Babel gole çevirmesine rağmen, beyaz noktaya giderken Emre Akbaba topu almış ve penaltıyı kaçırmıştı.

Mostafa Mohamed sabrını taşırdı

Sezonun ilk maçında takımın penaltıcısı olarak Cicaldau belirlenmişken, Giresun'da Diagne topun başına geçmiş ve kaçırmıştı. Beşiktaş derbisinde de penaltıcı Cicaldau olmasına rağmen Mostafa Mohamed'in topu ısrarla alıp pozisyonu gole çevirememesi teknik direktör Fatih Terim'in sabrını taşırdı.

İyi niyeti suistimal

Derbinin ardından "Takımda disiplin problemi mi" tartışmaları yaşanırken, Fatih Terim de iyi niyetinin suistimal edilmesine daha fazla izin vermeyecek. Kariyeri boyunca taktik bilgisinin yanında disipliniyle de ön plana çıkan Fatih Terim, takımında disiplinsizlik mi var sorularını oluşturacak görüntüler oluşmasını engelleyecek. Tecrübeli çalıştırıcı, tüm oyuncular kendine gelen kadar mesafesini koruyacak.